Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Data Bank umożliwi podłączenie większych dysków twardych do PS4

Gadżet montowany na konsolę.

PlayStation 4 sprzedawane jest standardowo z dyskiem twardym o pojemności 500 GB. Możliwe jest też podłączenie zewnętrznych nośników, ale te nie pozwalają przechowywać zapisów czy instalować gier.

Rozwiązanie tego problemu oferuje firma Nyko, za pomocą urządzenia o nazwie Data Bank. Gadżet podłączany do konsoli zastępuje standardową kieszeń wraz z 2,5-calowym dyskiem. Możliwe jest także podłączenie 3,5-calowych HDD, które będą traktowane przez PS4 jako podstawowa pamięć wewnętrzna.

„System eliminuje potrzebę na zewnętrzne nośniki, które obecnie nie wspierają instalacji i zapisywania stanu gry” - zapewnia Nyko w ogłoszeniu z targów CES. „Jednocześnie umożliwia zastosowanie 3,5-calowych dysków, zapewniających często większą przestrzeń, lepszą prędkość i niższe ceny.”

Posiadacze PS4 znaleźli już sposób na podłączenie bardziej pojemnych dysków. Poniższe wideo prezentuje, jak skonfigurować HDD o pojemności nawet 6 TB. Nyko Data Bank powinien dodatkowo uprościć ten proces.

Nie podano jeszcze daty premiery i ceny urządzenia.

Nyko ogłosiło także klawiaturę Bluetooth o nazwie Type Pad, podłączaną do kontrolera DualShock 4. Znalazło się nawet miejsce na mała gałkę analogową. Debiut w pierwszej połowie roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze