Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowy upgrade Saints Row 4 zepsuł grę na Steamie - narzekają gracze

Twórcy szykują łatki.

Rozdawanie Saints Row 4 Re-Elected za darmo nie poszło po myśli deweloperów. Gracze narzekają na liczne błędy, a twórcy obiecują kolejne aktualizacje.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu produkcja trafiła za darmo do Epic Games Store, a posiadacze podstawowej wersji - także na innych platformach - otrzymywali bezpłatną aktualizację do wydania Re-Elected i właśnie ten upgrade wywołał lawinę narzekań.

Dość powiedzieć, że całkiem udana odsłona z 2013 roku ma obecnie na Steamie „w większości negatywne oceny”, choć te były wcześniej „bardzo pozytywne”. Twórcy zapewniają w serwisie Reddit, że przyglądają się problemom i wymieniają obszary, które sprawdzają.

W ten sposób otrzymujemy oficjalne potwierdzenie kłopotów, a zestawienie nie jest zbyt optymistyczne. Volition chce bowiem naprawić „zepsute zapisy rozgrywki, brak możliwości uruchomienia gry na Steamie i EGS”, a także popsute wsparcie dla modyfikacji.

Jak można się domyślać, gracze nie są zadowoleni, a popularnością w sklepie Valve cieszy się obecnie poradnik na temat tego, jak cofnąć produkcję do wersji sprzed darmowej aktualizacji z upgrade’em do wydania Re-Elected.

Wszystko to potwierdza, że seria szalonych gier akcji nie miała udanych ostatnich kilku miesięcy. Nowe Saints Row z września okazało się być produkcją raczej słabą, a teraz spore kłopoty ma właśnie wcześniejsze Saints Row 4, a więc tytuł dużo bardziej udany.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze