Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowy mod do gry Portal 2 zaoferuje 20 nowych map i własną fabułę

Prawie jak Portal 3.

Wygląda na to, że Valve nie śpieszy się z produkcją Portal 3, więc fani tej serii gier logicznych muszą zadowolić się nieoficjalnym projektem - Portal Stories: Mel.

Rozmiar moda jest zbyt duży na Steam Workshop - stąd samodzielna premiera

Ta darmowa produkcja zaoferuje 20 nowych map oraz własną fabułę. Do zabawy wymagane będzie posiadanie kopii Portal 2.

Prace nad modyfikacją zajęły siedmiu oddanym fanom ponad trzy lata. Premierę zaplanowano na pierwszy kwartał tego roku - uzyskano już akceptację w Steam Greenlight.

Główną bohaterką jest tytułowa Mel. Poznamy wczesne lata placówki badawczej Aperture Science, zarządzanej przez inną sztuczną inteligencję. Gracz obudzi się po nieudanym eksperymencie. Będziemy starali się dowiedzieć, co poszło nie tak, a także uciec z laboratoriów.

Jasnowłosa Mel według pierwotnych założeń miała być główną bohaterką w Portal 2, ale Valve zdecydowało się ostatecznie postawić na Chell z pierwszej odsłony.

Następnie postać chciano dodać jako partnerkę w trybie kooperacji, ale tutaj także podjęto inną decyzję i wprowadzono dwa roboty o imionach Atlas i P-Body.

Poniżej najnowszy trailer Portal Stories: Mel.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze