Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowe DLC uczci wysoką sprzedaż Cities: Skylines na PC

Trzy nowe budynki.

Strategia Cities: Skylines cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W ubiegły piątek produkcja świętowała drugą rocznicę premiery, więc pochwalono się aktualnym wynikiem sprzedaży - 3,5 mln egzemplarzy.

Tytuł dla miłośników miejskiej infrastruktury i transportu publicznego debiutował 10 marca 2015 roku na PC (Windows, Mac, Linux). Na wiosnę 2017 r. zaplanowano jeszcze konwersję Xbox One, co zapewne poprawi rezultat.

Miasto moje, a w nim? Korki.

„Gra miała największą premierę w historii naszej firmy, sprzedając 250 tysięcy egzemplarzy w 24 godziny, a od tego czasu społeczność tylko rośnie” - komentuje Fredrik Wester, dyrektor generalny Paradox Interactive.

„Można bezpiecznie powiedzieć, że Cities: Skylines zmieniło nasze życia w Colossal Order” - dodaje Mariina Hallikainen, szefowa studia odpowiedzialnego za prace.

Aby uczcić okazję, twórcy wydadzą „wkrótce” darmowe DLC, zatytułowane Pearls from the East. Rozszerzenie wprowadzi trzy budynki inspirowane chińską architekturą: zoo z pandami, świątynię oraz wieżę Oriental Pearl Tower z Szanghaju.

Wydanie na PC ciągle się rozwija, nie tylko za pośrednictwem oficjalnych DLC. Gra wspiera też modyfikacje - społeczność stworzyła już wiele interesujących nowości i ulepszeń. Nie wiadomo, czy mody trafią też na Xbox One.

Jeśli o rozszerzeniach mowa, to jeszcze w tym roku Paradox wyda Mass Transit, czwarty większy dodatek do strategii. Ten koncentruje się na transporcie publicznym, wprowadzając szereg nowych opcji przewozu pasażerów w ramach budowanego miasta: na lądzie, wodzie i w powietrzu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze