Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowa strzelanka Dirty Bomb od twórców Enemy Territory trafi na Steam

Debiut w styczniu.

Studio Splash Damage ogłosiło, że darmowa strzelanka sieciowa Dirty Bomb trafi w styczniu przyszłego roku na Steam, we wczesnej wersji.

Obecnie nowa produkcja twórców Enemy Territory, Quake Wars czy Brink dostępna jest w osobnej aplikacji wydawcy - Nexon Launcher. Nie jest jasne, czy deweloperzy zrezygnowali ze współpracy z tą firmą.

W związku z transferem, serwery gry zostały wczoraj wyłączone. Powrócą w styczniu, razem z debiutem na Steamie, gdy wszyscy gracze otrzymają nowe klucze dostępu. Wszelkie postępy zostaną zresetowane.

Dirty Bomb przypomina w założeniach kultowe Wolfenstein: Enemy Territory, różni się jednak otoczką. Akcja rozgrywa się w czasach współczesnych. Oprawa nie jest realistyczna, deweloperzy postawili na bardziej kreskówkowy styl - choć daleko mu do poziomu tytułów takich jak Team Fortess 2.

Gracze wezmą udział w mini-kampaniach. Zadaniem jednej drużyny będzie zrealizowanie kilku celów - na przykład naprawienie pojazdu, eskortowanie go do konkretnego punktu i zniszczenie bazy. Drugi zespół zajmie się przeszkadzaniem w ofensywie.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze