Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowa gra z Kórlikami nauczy programowania - nietypowy projekt Ubisoftu

W planach inne produkcje edukacyjne.

W minionym tygodniu Ubisoft zorganizował w Londynie konferencję Keys to Learn, w trakcie której firma zaprezentowała nietypowe gry edukacyjne.

Pierwszą jest darmowe Rabbids Coding, którego celem jest nauczenie użytkownika podstaw programowania. Gracze staną przed zadaniem oczyszczenia statku kosmicznego z Kórlików, co można osiągnąć na dwa sposoby: wydając proste komendy stworzeniom kontrolowanym specjalnym urządzeniem lub wabiąc intruzów kiełbasą.

Według twórców, gra nie wymaga znajomości kodowania. Instrukcje są proste i dostępne w specjalnym menu, z którego przeciągniemy je i umieścimy - w odpowiedniej kolejności - w oknie obok. Działanie poleceń przetestujemy, a w przypadku pomyłki, skorygujemy układ.

W Rabbids Coding nauczymy się programowania

Ubisoft podkreśla, że dzięki produkcji, gracze nauczą się programowania bez nadzoru nauczyciela i we własnym tempie. Po opanowaniu podstaw na pojedynczych etapach, tytuł odblokuje dostęp do trybu zabawy swobodnej. Premiera 8 października na PC.

Kolejna pozycja - bez terminu debiutu - to Project Oikos. Tytuł nauczy współpracy w czasach kryzysu: gracze przejmą kontrolę nad ekosystemem z czterema gatunkami i autentycznymi powiązaniami, symulującymi funkcjonowanie prawdziwej natury. Tuż po rozpoczęciu rozgrywki niewielki świat zacznie mieć problemy i staniemy przed zadaniem przywrócenia równowagi.

Project Oikos położy nacisk na kooperację

Ostatnią z zaprezentowanych produkcji jest Game Creators' Odyssey, za który odpowiada Ubisoft i uniwersytet Concordia z Montrealu. Aplikacja to sieciowy kurs, odsłaniający użytkownikom kulisy tworzenia gier.

Wszystkie lekcje zawarte we wspomnianym projekcie bazują na doświadczeniach deweloperów odpowiedzialnych między innymi za serie Assassin's Creed i Far Cry. Data premiery nie jest jednak na razie znana.

Źródło: VG247

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze