Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3: The Ringed City - jak zacząć, gdzie jest wejście

Jak dostać się do miasta.

Seria Dark Souls nigdy nie była zbyt podobna do innych gier, a odstępstwa od różnych aspektów uważanych za normę dostrzec można także w przypadku dodatków DLC.

Rozszerzenia The Ringed City nie uruchomimy więc po prostu z poziomu menu, a sama gra też nie powie nam wprost, co zrobić, by trafić do zupełnie nowej lokacji.

Tytułowe miasto to mroczna kraina pełna jest nierealistycznie ustawionych budowli, choćby stojących bokiem. Prawa fizyki nie mają tu zastosowania. Bohater może spadać z dużych wysokości w niektórych miejscach, do czego trudno się przyzwyczaić.

Przed rozpoczęciem przygody w nowym DLC warto mieć na uwadze, że zalecane jest posiadanie postaci na setnym poziomie doświadczenia.


The Ringed City z Ashes of Ariandel

Pierwszy sposób na dotarcie do miasta z nowego dodatku to przejście na miejsce z krainy wprowadzonej w poprzednim rozszerzeniu. Jeżeli pokonaliście ostatniego bossa, Siostrę Friede, wróćcie na miejsce walki z tym przeciwnikiem.

Po drodze nie trzeba przejmować się oponentami, wystarczy dobiec do budynku.

W kaplicy, na samym końcu, pod ścianą, znajdziecie nowe ognisko. Dzięki niemu przeniesiecie się do lokacji z The Ringed City, by zacząć zabawę w nowym DLC.


The Ringed City z podstawowej wersji Dark Souls 3

Oczywiście posiadanie dodatku Ashes of Ariandel nie jest wymagane, by rozpocząć przygodę w najnowszym - i prawdopodobnie ostatnim DLC. Dotrzemy tam też z podstawowej gry.

By trafić do miasta, należy ukończyć główną misję w Dark Souls 3, a więc pokonać wszystkich Władców Pogorzelisk i umieścić ich szczątki na tronach w Kapliczce Zjednoczenia.

Zobacz: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja

Jeżeli spełniłeś ten warunek, możesz przenieść się do lokacji Plac Pierwszego Płomienia. Po dostaniu się na miejsce obróć się w lewo i nieco do tyłu, a zobaczysz nowe ognisko, którego wcześniej tam nie było. Dzięki niemu dotrzesz do lokacji z The Ringed City.

Przygotuj się na starcia z nowymi rodzajami przeciwników. Pamiętaj - ostrożność przede wszystkim. Poznaj ciosy i zachowania każdego wroga, zanim rzucisz się w wir walki.


Spis treści: Dark Souls 3: The Ringed City - poradnik i opis przejścia


Jak zawsze w przypadku serii Souls, eksploruj uważnie. W wielu miejscach skrywają się różne sekrety, czy także skróty i tajne przejścia. The Ringed City oferuje cztery walki z bossami i kilkanaście nowych broni oraz elementów pancerza.

O autorze
Komentarze