Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3: Ashes of Ariandel - Stróż grobu czempiona i Wielki wilk (opcjonalny boss)

Walka z ludzkim przeciwnikiem oraz wielkim wilkiem.

Walka z opcjonalnym bossem składa się z trzech etapów. W pierwszym będziesz walczył z ludzkim przeciwnikiem: Stróżem grobu czempiona. Boss wyjdzie do walki w obstawie z trzema wilkami. W drugim etapie pojawi się Wielki wilk, stróż grobu. Kiedy pasek życia drugiego bossa spadnie za połowę, jego ataki staną się trudniejsze do obrony - będzie to jednocześnie trzeci etap walki.


Pierwszy etap

Kiedy podejdziesz bliżej zrujnowanego budynku, zaatakują cię trzy wilki, a następnie pojawi się pierwszy boss: Stróż grobu czempiona. Najpierw rozpraw się z wilkami, by móc skupić się tylko na głównym oponencie. Boss walczy za pomocą miecza i tarczy. Czekaj na atak przeciwnika i zadawaj mu obrażenie, gdy ten będzie odsłonięty.

Najpierw pozbądź się wilków, a następnie zajmij się bossem.

Stróż grobu czempiona przeprowadza dosyć standardowe ataki za pomocą swojej broni. Często stosuje naskok z wyprostowanym mieczem. Oprócz tego wyprowadza kontrataki za pomocą tarczy oraz potrafi atakować z dystansu za pomocą magii.

Kiedy jego pasek życia spadnie poniżej połowy, przyzwie drugiego bossa: Wielkiego wilka. Postaraj się szybko dopaść Stróża grobu czempiona i z nim rozprawić, tak abyś mógł walczyć tylko z wilczym przeciwnikiem. Jeżeli pasek energii pozwala ci na zadanie serii ciosów, nie żałuj sobie i jak najszybciej pozbądź się pierwszego bossa.


Drugi etap

Ataki Wielkiego wilka polegają głównie na szarżowaniu i skokach. Zawsze trzymaj tarczę w pogotowiu oraz stosuj uniki. Drugi boss jest szybki i zwinny, dlatego nie atakuj go, kiedy będzie w biegu. Cierpliwie czekaj, aż wilk zakończy swój atak, a ty będziesz na tyle blisko, żeby zadać mu serię ciosów.

Walka z dwoma bossami jednocześnie do najprostszych nie należy, dlatego postaraj się pokonać Stróża grobu czempiona, kiedy ten wezwie Wielkiego wilka .

Trzeci etap

Ostatni etap rozpocznie się, gdy oczy wilka zmienią kolor na czerwony. Stanie się on jeszcze szybszy i agresywniejszy. Dodatkowo będzie często używał obszarowego ataku w postaci mroźnego oddechu, który może wywołać u ciebie efekt odmrożenia. Gdy podejdziesz bliżej bossa, będzie chciał cię ugryźć - osłaniaj się wtedy tarczą lub wykonaj unik.

Gdy oczy Wielkiego wilka zmienią kolor na czerwony, będzie on jeszcze szybszy i agresywniejszy.


W ofensywie stosuj podobną taktykę, co w poprzednim etapie, jednak z tą uwagą, że staraj się być bardziej ostrożny w wyprowadzaniu kontrataków. Nie szarżuj, ale wyczekuj dogodnego momentu do natarcia.

Za pokonanie bossa otrzymasz Kości czempiona i broń: Waleczne serce. Rozpal ognisko: Stróż grobu czempiona.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze