Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3: Ashes of Ariandel - Grota z mostem linowym; Kaplica Ariandel

Docieramy do Kruczej Osady.

W pierwszej części tej lokacji dotrzesz po moście liniowym do Kaplicy Ariandel, co nie powinno stanowić większego wyzwania. W drugim etapie natomiast trafisz do Kruczej osady, gdzie zmierzysz się z nowymi rodzajami przeciwników. Przede wszystkim będą to nieopierzone ptaki nieloty, które mogą być niebezpieczne, ale tylko w dużej grupie.

Przejdź przez most linowy. Na wprost zobaczysz modlące się stworzenia (nie musisz ich zabijać), bramę do wnętrza budowli oraz NPC. Obchodząc budynek z prawej strony odnajdziesz przy zwłokach Pusty klejnot. Porozmawiaj z NPC i wejdź do środka. Rozpal ognisko: Kaplica Ariandeli porozmawiaj z Friede siedzącą niedaleko. Poprosi cię, żebyś opuścił to miejsce. Porozmawiaj z nią ponownie, a otrzymasz Pierścień ukąszenia zimy.

Przejdź przez most linowy. Obejść kaplicę i zbierz Pusty klejnot. Następnie porozmawiaj z dwoma NPC i rozpal ognisko.

Zawróć w kierunku ogniska: Grota z mostem linowym i przejdź z powrotem przez most linowy. Za mostem, po prawej stronie znajduje się drabina [1A]. Zejdź po niej i skręć w prawo. Podążając ścieżka dotrzesz do jej końca, gdzie zbierzesz Kamień pokutny [1B]. W drodze do przedmiotu będziesz musiał uporać się z dwiema muchami.

Zawróć, omiń drabinę i idź ścieżką w dół [1C]. Po drodze zabij robaka oraz zlikwiduj dwóch przeciwników plujących ogniem. Dotrzesz do zbocza, a w oddali ujrzysz zabudowania Kruczej osady. Kiedy zsuniesz się po zboczu, nie będziesz mógł wrócić do ogniska. Jednak chcąc kontynuować swoją podróż, musisz zjechać w dół.

Kiedy zsuniesz się po zboczu, nie będziesz mógł wrócić do ogniska.

Gdy będziesz na ziemi, skręć w prawo i zbierz Dużą duszę nieznanego podróżnika. Udaj się na górę przechodząc między skałami. Na dole, w oddali, po lewej stronie ujrzysz przedmiot (Rozkwitający zielony pąk) oraz budynek z bramą po prawej. Kiedy zeskoczysz na dół, odżyją stworzenia przypominające ptaki pozbawione opierzenia. Zlikwiduj je i zeskocz na ziemię. Zabij kolejne odżywiające stworzenia i przejdź przez bramę.

Następnie skręć w prawo. Kiedy przejdziesz pod mostem, zaatakuje cię dziwna kreatura. Jest szybka i atakuje rękoma, które zakończone są ostrymi pazurami. Często zadaje ciosy z powietrza, dlatego trzymaj tarczę i atakuj ją, kiedy zakończy swoje uderzenia. Idź dalej, zabij nieopierzone ptaki, zbierz Dużą duszę nieznanego podróżnika i wejdź do budynku po drabinie, która znajduje się po prawej stronie.Kiedy zbliżysz się do mostu zaatakuję cię dziwna kreatura. Następnie wejdź na górę na po drabinie. Porozmawiaj z NPC. Kiedy wyjdziesz z budynku, rozpal ognisku znajdujące się w budowli po lewej stronie.

W środku zbierz Żar i porozmawiaj z NPC, który stoi w kuchni. Poprosi cię o spalenie tego świata. Wyjdź z budynku i wejdź do kolejnego, który znajduje się po lewej stronie. Rozpal ognisko: Krucza osada.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze