Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Horse wyda komiks na licencji Wiedźmina

Premiera 19 marca przyszłego roku.

„Podróżując na skraju Czarnego Lasu na terenie Angren, łowca potworów Geralt spotyka owdowiałego mężczyznę, którego martwa żona nawiedza opuszczoną posiadłość, znaną jako Dom Szkła. Niekończące się pokoje i horror za każdym rogiem spowodują, że Geralt będzie musiał skorzystać z całego arsenału wiedźmińskich umiejętności, by rozwiązać tajemnicę posiadłości i przetrwać.”

Tak prezentuje się fabuła komiksu, który powstaje w ramach współpracy wydawnictwa Dark Horse i studia CD Projekt Red. Graficzna opowieść trafi do sprzedaży 19 marca przyszłego roku.

Scenarisz napisał Paul Tobin („Bandette”), za rysunki odpowiada Joe Querio („Lobster Johnson”, „B.P.R.D.”), a okładki są dziełem Dave'a Johnsona (100 Bullets). Prace tego ostatniego można już podziwiać tutaj i tutaj.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc jeszcze raz poszerzyć uniwersum Wiedźmina” - komentuje Adam Badowski, szef CD Projekt Red.

„Uważamy, że świat Geralta świetnie nadaje się na opowieść komiksową, dzięki fascynującemu głównemu bohaterowi i bogatemu uniwersum” - dodaje Nick McWhorter, dyrektor programów niestandardowych w Dark Horse Comics.

Trzecia odsłona przygód Wiedźmina ukaże się w przyszłym roku, na PC, PlayStation4 i Xbox One. Fabuła komiksu nie jest związana z wydarzeniami z gry.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze