Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czym jest Silent Hill Ascension? Wyciekła lista gier z pokazu Konami

Konkrety o północy.

Prezentacja nowości z serii Silent Hill dopiero dzisiaj w nocy, lecz wygląda na to, że znamy już kompletną listę atrakcji, które po godzinie 23:00 ujawni Konami. Nie brakuje tajemniczych tytułów.

Źródło jest jak najbardziej oficjalne, ponieważ fani przeanalizowali po prostu... listę tagów, jakimi opisany jest materiał wideo w serwisie YouTube, zachęcający do oglądania pokazu. W zestawieniu są spodziewane frazy, jak Konami, PlayStation, Steam, Teaser Trailer czy Interview, a więc jakiś wywiad.

Są też bardziej interesujące wpisy: Silent Sill, Silent Hill 2, Silent Hill Transmission, Silent Hill: Ascension oraz Return to Silent Hill. Co więcej, nie wymieniono nigdzie nazwy Xbox, co może sugerować jakąś formę wyłączności na komputery i sprzęt Sony.

Jeśli pokusić się o rozszyfrowanie poszczególnych nazw, niespodzianek nie zostaje zbyt wiele. Silent Sill oraz Silent Hill 2 mogą nawiązywać do przygotowywanych remake’ów, o który plotkuje się już od bardzo dawna. Jeden z nich - dla dwójki - powstaje rzekomo w polskim studio Bloober Team.

Silent Hill Transmission to nazwa nadana samemu pokazowi, a więc nic szczególnie ciekawego. „Return to Silent Hill” ma być tytułem filmu, o istnieniu którego także już wiemy. Pozostaje więc tylko Silent Hill: Ascension i w tym przypadku faktycznie nie wiemy nic. Fani mają nadzieję, że mowa o całkiem nowej, pełnoprawnej części serii, lecz na szczegóły trzeba czekać do pokazu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze