Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czym jest Pokemon Legends: Arceus? 13 minut nowego gameplayu

Wyjątkowa odsłona serii.

Pokemon Legends: Arceus debiutuje już 28 stycznia. Nintendo opublikowało nowy materiał z gry, w którym opisano strukturę rozgrywki, nowości - w porównaniu do poprzednich odsłon serii - i zaprezentowano gameplay.

Arceus oferuje wiele poważnych zmian w utrwalonej, klasycznej formule serii. Eksplorujemy otwarty świat, w którym Pokemony nie materializują się nagle, by zaatakować nas w trawie. Stworki zawsze widzimy. Zachowują się jak typowe zwierzęta w grach wideo.

Różne Pokemony będą inaczej reagować, gdy się zbliżymy. Niektóre nie zwrócą uwagi na bohatera, inne zaczną uciekać, a niektóre staną się agresywne.

Możliwe jest próbowanie schwytania stworka po prostu rzucając w niego Poke Ballem po cichym podejściu do celu. Jeśli dojdzie do walki, starcie obserwujemy z nieco innej perspektywy niż zwykle - potyczka toczy się w miejscu, w którym się zaczyna, bez przenoszenia się na osobny „ekran bitwy”.

Nowością w walce jest możliwość wyboru silnego lub szybkiego stylu każdego niemal ataku.

Podczas eksploracji wykorzystamy różne wierzchowce, także do latania i pływania. Po drodze będziemy zbierać różne surowce do wykorzystania w systemie tworzenia przedmiotów.

Centralną bazą wypadową ma być wioska Jubilife. Przyjmiemy tam nowe zadania, zrobimy zakupy, zmodyfikujemy wygląd postaci czy zajmiemy się handlem Pokemonami z innymi graczami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze