Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czy powstanie kontynuacja Monkey Island?

Twórca serii będzie rozmawiał o tym z Disneyem.

Ron Gilbert, współtwórca serii Monkey Island powiedział Eurogamerowi, że „kiedyś” porozmawia z wytwórnią Disneya o odzyskaniu praw do marki.

- Chętnie się kiedyś z nimi skontaktuję - mówi Gilbert w trakcie rozmowy o swoim najnowszym projekcie, grze przygodowej The Cave. Twórca dodaje, że jeszcze nic w tym kierunku nie zrobił. Naciskany przez dziennikarza, nie chciał zdradzić szczegółów. - Marzę o odzyskaniu praw do Monkey Island i zrobieniu nowej gry.

Ron Gilbert, współtwórca kultowej serii Monkey Island

Wytwórnia Disneya przejęła prawa do marki Monkey Island, gdy w październiku tego roku koncern kupił Lucasfilm, a wraz z nim studio LucasArts, które w 1990 roku wydało pierwszą część gry - The Secret of Monkey Island.

Jeśli rozmowy z Disneyem zakończyłyby się powodzeniem, następna część Monkey Island mogłaby zostać zrealizowana przez studio Tima Schafera - Double Fine (m.in. Psychonauts, Brütal Legend). - O ile Tim mnie nie zwolni - dodał Gilbert, który obecnie z Double Fine pracuje nad wspomnianą The Cave.

Monkey Island to uznana seria gier przygodowych, których akcja rozgrywa się w XVIII wieku, gdzieś na wyspach karaibskich. W kolejnych odsłonach śledzimy losy głównego bohatera Guybrusha Threepwooda, pięknej gubernator Elaine oraz złego do szpiku kości (i nieśmiertelnego) pirata LeChuck. Schafer i Gilbert odeszli z LucasArts po wydaniu drugiej części gry.

The Cave to zapowiedziana na przyszły rok platformowa przygodówka. W grze pokierujemy trójką śmiałków (wybranych spośród siedmiu dostępnych postaci), którzy trafiają do rozległej jaskini. Pokonując podziemia natrafimy na masę pułapek, łamigłówek i oczywiście ukrytych tajemnic.

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze