Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czwarty odcinek King's Quest debiutuje za tydzień

Po pięciu miesiącach.

Część graczy mogła już zapomnieć, że przygodowa seria King's Quest jeszcze się ukazuje, ale wkrótce otrzymamy czwarty odcinek, zatytułowany Snow Place Like Home.

Premierę zaplanowano na 27 września, na PC, PS3, PS4, X360 i Xbox One.

Tempo wydawania kolejnych epizodów pokazuje, że nie tylko studio Telltale może mieć problemy z regularnością w cyklach tego typu. Poprzednia część - Once Upon a Climb - ukazał się powiem 26 kwietnia tego toku.

Tymczasem od wydania prologu - A Knight to Remember - w lipcu 2015 roku mija już niemal czternaście miesięcy.

Wracając do Snow Place Like Home. Przedostatni epizod opowiada o porwaniu Alexandra, syna Króla Grahama i Królowej Valanice. Zguba powraca po osiemnastu latach, a ojciec szuka sposobu na ponowne nawiązanie kontaktu z dzieckiem.

Duet mężczyzn rozwiązuje jednocześnie zagadki we wieży Ice Palace, lecz nie do końca jest jasne, co przez cały ten czas Alexander robił - i gdzie się znajdował.

Lustereczko, powiedz przecie

Pierwszy odcinek King's Quest można pobrać na Steamie za darmo. Resztę kupujemy osobno lub w ramach przepustki sezonowej, z dodatkowym epilogiem.

Produkcja studia The Odd Gentleman to swego rodzaju restart serii popularnej w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Opowiada o perypetiach króla Grahama, zanim objął władzę w Daventry.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze