Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czterdzieści minut rozgrywki z Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Snake i D-Dog w Afganistanie.

Serwis IGN opublikował potężny materiał wideo z Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. To demo przygotowane przez deweloperów z okazji targów E3.

Film przedstawia wiele elementów rozgrywki - począwszy od modyfikowania broni i wyboru towarzyszy, poprzez korzystanie z pojazdów i infiltrację, aż po różne misje.

Po wylądowaniu w północnym Kabulu w Afganistanie, Snake udaje się do bazy Rosjan, by porwać tłumacza. Jeżeli mu się powiedzie, gracz będzie od tej pory rozumiał wszystko, co powiedzą sowieccy żołnierze.

Dzięki wysyłaniu ogłuszonych przeciwników - lub zakładników, których uratujemy - do Mother Base, będziemy w stanie powiększać swoją prywatną armię, wcielając do niej nie tylko zwykłych żołnierzy, ale też jednostki specjalizujące się w różnych dziedzinach.

Ludzi, przedmioty, pojazdy i inne obiekty znalezione podczas misji przetransportujemy do bazy przy pomocy balonów Fulton. Nie można jednak używać ich w nieskończoność.

Bohaterowi towarzyszy pies D-Dog. Potrafi zaatakować przeciwnika, odwrócić uwagę oponenta, a nawet wykrywać dzikie zwierzęta i uwięzionych zakładników. Inni potencjalni towarzysze to koń D-Horse lub posługująca się karabinem snajperskim Quiet.

Po wykonaniu pobocznej misji, Snake zajmuje się kolejną, nieco ważniejszą - wyeliminowaniem oficera Specnazu. Przed przystąpienie do akcji bohater wymienia kompana na D-Walker, czyli bojowego robota, stanowiącego też niezły środek transportu.

Jednym z rodzajów znajdziek w grze będą kasety z muzyką. W różnych miejscach zdobędziemy nowe utwory i składanki. Odtwarzacz można włączyć w dowolnym momencie.

The Phantom Pain debiutuje 1 września na PS3, PS4, X360 i Xbox One. Gra trafi także na PC, jednak dwa tygodnie później - 15 września.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze