Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czas na coroczne doniesienia o The Last Guardian na E3

Prace wspomaga Mark Cerny?

Targi E3 rozpoczynają się w przyszłym tygodniu, więc jak bumerang powracają też doniesienia na temat ewentualnego pokazu The Last Guardian na konferencji Sony.

Tu potrzeba wiedźmina

Giełdę plotek rozpoczął wczoraj serwis The Guardian, publikując listę 15 najbardziej oczekiwanych pozycji, z uwzględnieniem The Last Guardian. Dziennikarz powołał się na tajemnicze źródła, według których gra pojawi się na imprezie.

Eurogamer również słyszał z wielu źródeł w ostatnich sześciu miesiącach, że produkcję zobaczymy u Sony. Warto jednak dodać, że podobne doniesienia powracają wraz każdym E3 od 2011 roku, gdy producent z Team Ico - Fumito Ueda - opuścił studio.

Co więcej, nie można zapomnieć, że konferencje na targach w Los Angeles mogą zmienić się w mgnieniu oka, a trailery, ogłoszenia i gościnne wizyty dodawane są i usuwane z harmonogramów nawet na kilka minut przed startem.

Prezentacja The Last Guardian w przyszłym tygodniu wydaje się mieć jednak nieco więcej sensu, jeśli weźmiemy pod uwagę skromny kalendarz wydawniczy PlayStation 4 na zimę tego roku.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Inne nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że prace nad grą wspomaga sam Mark Cerny, główny architekt PS4. Te informacje także pojawiają się już od kilku miesięcy i brzmią dość wiarygodnie: Team Ico jest częścią Sony Japan Studio, które wyprodukowało platformówkę Knack, z Cernym w roli producenta.

The Last Guardian zapowiedziano w 2009 roku. Od tego czasu wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje, według których potrzeba więcej czasu na dopracowanie gry. Produkcja od byłych twórców Ico i Shadow of the Colossus ma opowiadać o małym chłopcu, który stara się wydostać z tajemniczych ruin - pomaga mu w tym potwór o imieniu Trico.

- Nie mogę potwierdzić żadnego terminu, ponieważ czekamy na moment, w którym będziemy zadowoleni ze stanu prac. Mamy na myśli pewne ramy czasowe, a zespół osiąga postępy, ale nadal nie możemy powiedzieć, że to już ten moment - przyznał w sierpniu ubiegłego roku Shuhei Yoshida z SCE Worldwide Studios.

Pierwotnie The Last Guardian powstawało na PlayStation 3, co obecnie jest już jednak mało prawdopodobna platformą docelową.

Trailer z targów TGS w 2010 roku

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze