Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Czarna Pantera 2” zbiera świetne recenzje. „Przejmujący i najmocniejszy film Marvela”

Doceniana jest także obsada.

W Hollywood odbyła się światowa premiera filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” od Marvel Studios. W sieci pojawiają się pierwsze opinie, które wskazują na udaną produkcję. Premiera widowiska w Polsce już 11 listopada.

Oczekiwania widzów są ogromne po pierwszej części z 2018 roku, która zarobiła ponad 1,3 miliarda dolarów i zdobyła trzy Oscary: za najlepszą muzykę oryginalną, scenografię i kostiumy. Wygląda na to, że fani mogą się spodziewać ekscytującej kontynuacji.

To najbardziej przejmujący i najmocniejszy film Marvela jak do tej pory. Jest przytłaczający i mroczny w taki sposób, w jaki powinien być, a do tego w większości zerwał z charakterystycznym dla studia Marvela tonem” - napisał Brian Davids z portalu The Hollywood Reporter.

Czy będziemy mieli do czynienia z filmem na miarę Oscara?

Doceniana jest także obsada aktorska. „To wyjątkowa produkcja. Mierzy się z problemem straty, żałoby i zemsty z dojrzałością oraz powagą rzadko spotykaną w świecie MCU. Czarna Pantera nadal jest perłą w koronie franczyzy. Letitia Wright, Angela Bassett i Tenoch Huerta - wszyscy oni oferują jedne z najlepszych aktorskich występów, które widziałem w tym roku” - stwierdził krytyk filmowy Orlando Maldonado.

Należy pamiętać, że ze względu na tragiczną śmierć Chadwicka Bosemana w 2020 roku, który wcielał się w postać Czarnej Pantery, cała ekipa realizująca film chciała w szczególny sposób uhonorować pamięć o aktorze.

To przepiękny i oczyszczający hołd dla jego dziedzictwa. Przypomina nam o jego ogromnym wpływie i o tym, że naprawdę wciąż jest tu z nami. Gurira, Bassett, Wright, Thorne - wspaniałe występy. Huerta był niesamowity. Uwielbiam piosenkę Rihanny i ścieżkę dźwiękową Ludwiga Goranssona” - przyznał Kevin McCarthy z magazynu Good Day DC.

Film „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” wyreżyserował Ryan Coogler. W obsadzie znaleźli się m.in. Letitia Wright (Shuri), Lupita Nyong'o (Nakia), Danai Gurira (Okoye), Winston Duke (M'Baku), Dominique Thorne (Riri Williams), Tenoch Huerta (Namor) i Angela Bassett (Ramonda).

O autorze
Komentarze