Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 z podwodnymi lokacjami i towarzyszami - nowe informacje

Nie tylko powierzchnia i wieżowce.

Twórcy Cyberpunk 2077 ze studia CD Projekt Red przedstawili nowe informacje na temat powstającej produkcji. Okazuje się, że w grze pojawią się lokacje umiejscowione pod ziemią i wodą.

Główny projektant zadań - Paweł Sasko - wystąpił niedawno w audycji kanału LastKnownMeal w serwisie YouTube. Podczas rozmowy ujawnił, że tytuł zaoferuje obszary osadzone nie tylko w górnej części mapy, ale i w dolnej.

Nie zabraknie więc rozległych terenów pod ziemią, przy czym niektóre będą zalane woda. Te ostatnie zwiedzimy, dzięki umiejętności pływania głównego bohatera lub bohaterki, co z kolei pozwoli zapewne odkryć dodatkowe sekrety i bonusy.

W Night City natrafimy na wiele sekretów

Poruszono też kwestię towarzyszy. Podobnie jak w Wiedźminie 3, z pomocy sojuszników skorzystamy wyłącznie w określonych fragmentach rozgrywki, przy czym zabraknie opcji wydawania poleceń poszczególnym kompanom.

Wyjątkiem jest robot Flathead. Gracze kierujący postacią klasy Techie otrzymają możliwość rozkazywania maszynie, nakazując na przykład rozmontowywanie przedmiotów, ogłuszanie przeciwników i hakowanie urządzeń.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Sasko odniósł się również do wrogów. W trakcie rozgrywki spotkamy oponentów o różnych zdolnościach, opartych na używanych wszczepach. Co ciekawe, bohaterowie typu Netrunner sprawdzą mocne i słabe strony nieprzyjaciół.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One. Warto zaznaczyć, że w najbliższy piątek - 30 sierpnia - o godzinie 20:00 studio CD Projekt Red zaprezentuje nowe fragmenty rozgrywki z gry.

Źródło: LastKnownMeal

Następnie: Model biznesowy Steama jest nierealny - uważa wydawca Assassin's Creed

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze