Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 w 2016 roku? CD Projekt: „Nie komentujemy plotek”

Aktualizacja: Wiceprezes zaprzecza.

Aktualizacja (09.12.2015): Wiceprezes CD Projektu zdementował doniesienia serwisu GameReactor - informuje Polska Agencja Prasowa we wczorajszym skrócie informacji.

- Wielokrotnie mówiliśmy, że z naszej perspektywy rok 2015 i 2016 to będą lata wiedźmińskie, w związku z czym oczywiste jest, że w 2016 r. nie planujemy premiery gry Cyberpunk 2077 - mówił Piotr Nielubowicz w rozmowie z PAP.

***

Oryginalna wiadomość (08.12.2015): Niemiecki serwis GameReactor sugeruje, że Cyberpunk 2077 ukaże się pod koniec przyszłego roku. Doniesienia mają pochodzić z „wiarygodnego źródła”, zaznajomionego z sytuacją w CD Projekcie.

Mowa podobno tylko o wersji PC. GameReactor zaznacza, że gra nie została jeszcze potwierdzona na konsole obecnej generacji, a producent PlayStation 4 lub Xbox One może jeszcze pozyskać umowę na wyłączność.

„Z zasady nie komentujemy plotek. Gra Cyberpunk 2077 pojawi się na rynku, gdy prace nad nią zostaną ukończone” - napisał przedstawiciel polskiego studia w komunikacie dla Eurogamer.pl.

Obecnie szczegóły na temat produkcji są skąpe, a polska firma nadal skupia się na popremierowym wsparciu Dzikiego Gonu.

- Spora grupa cały czas zajmuje się dodatkiem do Wiedźmina 3, ale jeszcze większy zespół pracuje nad Cyberpunkiem już od dłuższego czasu - przyznał Michał Nowakowski z CD Projekt Red w rozmowie z serwisem GamesRadar na początku listopada.

Ostatnio dowiedzieliśmy się także, że ambicje dla Cyberpunka 2077 są jeszcze większe niż w przypadku Wiedźmina 3, co zdaje się stawiać doniesienia o premierze w 2016 roku pod znakiem zapytania.

- Projekt jest jeszcze bardziej ambitny niż pierwotnie zakładaliśmy, przecież musimy zrobić grę, która odniesie jeszcze większy sukces - przyznał prezes Adam Kiciński w rozmowie z telewizją TVN BiŚ.

- Do największych sukcesów komercyjnych świata sporo nam jeszcze brakuje. To, że Wiedźmin 3 jest najlepszą grą na świecie w tym roku według wielu osób to jedno. To nie jest gra, która pobiła jakiekolwiek rekordy sprzedaży - dodał menedżer.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze