Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 uratowany. Można już przenosić zapisy ze Stadii

CD Projekt odpowiada na prośby.

Zgodnie z prośbami graczy, CD Projekt umożliwia eksportowanie zapisów rozgrywki Cyberpunk 2077 z serwerów usługi Stadia, która przestanie działać w połowie stycznia przyszłego roku.

Jak już wcześniej zalecali gracze, proces odbywa się za pośrednictwem usługi Google Takeout, za pomocą której można pobrać wszystkie informacje i pliki, jakie gromadzi amerykańska korporacja na nasz temat. Wystarczy zaznaczyć folder ze Stadią, by wewnątrz znaleźć upragnione save’y.

Warto dodać, że gracze korzystali z tej metody już wcześniej, z losowym szczęściem - niekiedy zapisów nie znajdowali. Nie jest do końca jasne, czy teraz CD Projekt zmienił coś w samym Cyberpunk 2077 czy systemie dystrybucji gry, by upewnić się, że zapisy faktycznie odzyskamy.

Dokładny opis procesu znaleźć można na stronie pomocy technicznej studia. „Zwrócone” postępy bez problemów wykorzystamy na PC, po wklejeniu do odpowiedniego folderu. Na konsolach zadanie jest nieco utrudnione, ponieważ nadal potrzeba wersji na komputery osobiste, by zsynchronizować postępy przez REDlauncher i GOG.

Wygląda jednak na to, że rozwiązanie z wykorzystaniem Google Takeout jest całkiem sprawne i pozostaje mieć nadzieję, że zadziała także w przypadku innych gier. Szczególnie mocno trzymamy kciuku za gracza z 6 tysiącami godzin rozgrywki w Red Dead Online.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze