Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 ukazał się rok temu. Pierwsze urodziny gry CD Projektu

Dwanaście miesięcy później.

Dziś mija rok od premiery Cyberpunk 2077, czyli najnowszej produkcji CD Projektu. Polska produkcja ukazała się 10 grudnia 2020 roku.

Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów. Wstępne oceny były dość wysokie - wielu przedstawicieli mediów wystawiało „dziewiątki” i „dziesiątki”, choć nie brakowało również „siódemek”.

Gorzej produkcję odebrali gracze - szczególnie na konsolach. Na platformach PlayStation i Xbox gra zmagała się z licznymi błędami technicznymi, które stały się obiektem żartów fanów. Do tego dochodziły problemy z optymalizacją, utrudniające lub wręcz uniemożliwiające rozgrywkę.

W wyniku kłopotów, wiele osób decydowało się na uzyskanie zwrotu pieniędzy. Sytuacja wokół Cyberpunk 2077 stała się na tyle poważna, że tydzień po premierze tytuł - jako pierwszy w historii - wycofano z PS Store. Gra wróciła do oferty dopiero w czerwcu.

Nieco inaczej produkcja poradziła sobie na PC. Pojawiały się głosy krytyczne, a na Steamie projekt zbierał nie najlepsze oceny, ale wersja komputerowa wyróżniała się lepszym stanem technicznym - zwłaszcza na mocniejszych sprzętach.

Cyberpunk 2077 jest jednak wciąż naprawiany i w ostatnich tygodniach poprawił się odbiór produkcji. Recenzje na Steamie są w „większości pozytywne”, polepsza się też stosunek dobrych do negatywnych wypowiedzi o tytule w internecie.

W pierwszym kwartale 2022 roku ukaże się wersja gry dostosowana do PS5 i Xbox Series X/S - darmowa dla wszystkich posiadaczy edycji na konsole poprzedniej generacji. CD Projekt skupia się na dalszym dopracowywaniu pozycji i pierwszym fabularnym rozszerzeniu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze