Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - telefon: jak dzwonić i pisać SMS-y

Komórka, kontakty.

Główny bohater lub bohaterka Cyberpunk 2077 ma na wyposażeniu telefon. Teoretycznie możesz z niego korzystać, kiedy chcesz, by dzwonić i pisać SMS-y, jednak przydaje się to tylko w konkretnych momentach.

Aby wyjąć telefon i zobaczyć listę kontaktów:

  • naciśnij T na klawiaturze
  • przytrzymaj strzałkę w dół na padzie

Rozmowa przez telefon

Aby zadzwonić do konkretnej osoby, wskaż ją na liście i naciśnij F na klawiaturze lub X / A na padzie. Większość postaci nie odbierze telefonu, z innymi będziesz mógł zamienić kilka zdań - przykładem takiej osoby jest chociażby Regina Jones.

Jeżeli rozmowa z konkretną postacią jest związana z jakimś zadaniem w dzienniku, zobaczysz obok niej żółtą ikonę z wykrzyknikiem (1). Oczywiście cel zadanie również wskaże ci, że powinieneś zadzwonić do tej osoby, nie musisz więc za każdym razem przeszukiwać kontaktów.

Liczby przy ikonie listu (2) wskazują, ile masz nieprzeczytanych wiadomości od danej osoby.


SMS-y, wiadomości tekstowe

Aby przejść do wiadomości, otwórz telefon, a potem naciśnij:

  • TAB na klawiaturze
  • kwadrat / X na padzie

Wyświetli się spis wszystkich osób, które do ciebie napisały. Liczba obok nazwiska (3) wskazuje, ile masz nieprzeczytanych wiadomości od danej osoby. Kliknij na daną postać, by przejrzeć wszystkie przeprowadzone z nią rozmowy (4).

Nie możesz pisać SMS-ów „ręcznie”, ani nawet pisać do kogo i kiedy chcesz. Wiadomości tekstowe można wysłać tylko wtedy, kiedy umożliwia to gra. Zazwyczaj są one związane z zadaniami pobocznymi i głównymi.

Jeżeli możesz odpowiedzieć na wiadomość, a więc napisać SMS-a, to przy nazwisku osoby znajdziesz żółty wskaźnik „Odpowiedz” (5). Przywołaj tę rozmowę, a następnie wybierz jedną z dostępnych odpowiedzi (6), oznaczonych na niebiesko.

Czasami rozmówca odpowiada na twoją wiadomość. Dzieje się to jednak w przeciągu zaledwie kilku sekund, więc jeżeli w tym czasie się nie odezwie, możesz spokojnie zamknąć komunikator i nie czekać na odpowiedź.

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze