Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - policja, jak uciec, gwiazdki

Ucieczka przed policją.

Cyberpunk 2077 to gra z otwartym światem, w której gramy najemnikiem nie zawsze przetrzegającym prawa. Zazwyczaj jednak nie grozi nam starcie z policją - walczymy głównie z gangami.

Co jednak, jeśli przypadkiem potrącimy przechodnia, albo cywil oberwie granatem, który cisnęliśmy w kierunku wrogów? Obok minimapy w rogu ekranu zobaczymy niebieskie gwiazdki (1).

To takie gwiazdki właśnie, na wzór GTA, symbolizują, że ściga nas policja. Kiedy pojawi się pierwsza gwiazdka, w naszej okolicy pojawi się po krótkim czasie policjant i jeden dron bojowy - będą strzelać bez ostrzeżenia. Nie możesz się poddać, ale tylko pokonać stróżów prawa bądź uciekać.

Im więcej policjantów zlikwidujesz (lub cywili, uciekając), tym więcej gwiazdek pojawi się koło mapy. Przy dwóch gwiazdkach zaatakuje cię więcej policjantów. Przy trzech pojawią się policjanci-cyborgi.

Najpoważniej robi się przy czterech gwiazdkach. Wtedy do akcji wkraczają zmodyfikowani policjanci (2), którzy potrafią błyskawicznie się przemieszczać, przez co trudno ich namierzyć.

Jak uciec przed policją? Na szczęście jest to banalnie proste - choć pewnie niektórym zabraknie wyzwania znanego na przykład z GTA.

Wystarczy odjechać. Jeśli uda ci się wsiąść do pojazdu, to najprawdopodobniej oznacza, że uciekniesz bez problemu. Policja w ogóle nie używa bowiem radiowozów ani innych pojazdów do pościgu. Zazwyczaj już po kilkunastu sekundach zauważysz, że gwiazdki zaczną mrugać i tracić kolor. Potem zupełnie znikną.

Pamiętaj tylko, że samochody można niszczyć. Jeśli wezwiesz pojazd w środku strzelaniny z policjantami, zapewne zdążą go zniszczyć, zanim się oddalisz. Musisz więc siąść za kierownicą jak najwcześniej, najlepiej od razu po pojawieniu się pierwszej gwiazdki.

Zobacz też:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Komentarze