Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 po patchu 1.5 kontra wersja 1.0. Wideo porównuje fizykę oraz SI

Wiele się pozmieniało.

Na YouTube pojawiły się ciekawe porównania Cyberpunk 2077 po aktualizacji 1.5 z wersją premierową, a więc 1.0. Jak na dłoni widać nową jakość tytułu CD Projekt Red i duże zmiany na plus w kontekście fizyki oraz zachowania NPC.

Prowadzący kanał Bear Gaming Asia zestawił obok siebie gameplaye pokazujące reakcje przechodniów na różne czynności podejmowane przez gracza, a także zachowanie różnych elementów świata gry w zestawieniu z ostrzałem, uderzeniami wręcz i wybuchami.

Główne wnioski? W momencie zagrożenia życia, NPC zachowują się wreszcie tak, jak można się tego spodziewać - zamiast stać w miejscu lub klękać z rękami na głowie, uciekają z dala od agresywnego gracza lub nawet podejmują walkę. Kierowcy, którym zastawimy drogę, nie czekają na zwolnienie blokady, ale natychmiast szukają drogi objazdu. Pojawianie się funkcjonariuszy NCPD za plecami to również relikt przeszłości.

Dodano też inne drobne usprawnienia, które nie wywracają może rozgrywki do góry nogami, ale czynią Night City realistyczniejszym. Płomień z podpalonych beczek nie unosi się już w powietrzu po jej przewróceniu, V może tłuc szyby w samochodach NPC, a strzelanie w taflę wody lub wrzucenie do niej granatu wywołuje odpowiednią reakcję.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze