Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 otrzyma tryb wieloosobowy

Nad rozgrywką sieciową pracuje ok. 40 osób.

Jednym z trzech cyberpunkowych projektów, nad którymi pracuje obecnie CD Projekt, jest tryb wieloosobowy do Cyberpunk 2077 - poinformował podczas spotkania z inwestorami prezes spółki, Adam Kiciński.

Za wariant sieciowy odpowiada wrocławski oddział firmy, liczący około 40 osób. Szczegóły nie są na razie znane, ale warto przypomnieć wypowiedź Patricka Millsa - projektanta misji - z czerwca 2018 roku.

Jeśli chodzi o tryb wieloosobowy, dla CD Projekt Red będzie to debiut

- Mamy multiplayer w dziale prototypów, ale gra, którą otrzymacie, zaoferuje wyłącznie przygodę dla jednego gracza. Na tym się koncentrujemy, doświadczeniu single-player w grze RPG. Chcemy to maksymalnie dopracować, zanim w ogóle zaczniemy się przyglądać innym możliwościom - powiedział wtedy deweloper.

Najprawdopodobniej więc tryb wieloosobowy zadebiutuje dopiero jakiś czas po premierze Cyberpunk 2077 - być może w formie osobnej „gry”, jak GTA Online.

Wciąż nie wiemy, czym jest trzeci tajemniczy projekt cyberpunkowy, nad którym pracuje studio CD Projekt Red. Pewnym jest, że to wysokobudżetowy tytuł, który zadebiutuje do 2021 roku.

Cyberpunk 2077 trafi natomiast na PC, PS4 i Xbox One 16 kwietnia. W grze wcielamy się w najemnika, który próbuje znaleźć swoje miejsce w Night City - futurystycznym mieście opanowanym przez przestępczość i rządzonym przez megakorporacje.

Źródło: Stooq

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze