Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CS:GO obchodzi 10. urodziny, a gracze czekają na wersję Source 2

Port przygotowali za to fani.

Słynny Counter-Strike: Global Offensive już 21 sierpnia obchodzić będzie okrągłą, dziesiątą rocznicę premiery. Tymczasem na ustach fanów strzelanki jest tylko jedno: wersja na silnik Source 2.

Gracze już od wielu lat czekają na konwersję na nową technologię, lecz tej na horyzoncie nadal nie widać. Nadzieje rozbudzili dodatkowo fani, którzy dokonali tego, czego Valve wykonać nie może i przygotowali własny port, nie wykorzystując podobno ani jednej linii kodu z oryginału. Co więcej, prace zajęły podobno tylko pół roku.

Ale czy 21 sierpnia nie jest idealną datą na publikację takiej znaczącej aktualizacji? Być może, lecz dobrze poinformowany w świecie CS:GO użytkownik Gabe Follower zapewnił - powołując się na własne źródła - że nic takiego nie jest planowane. Twórcy faktycznie szykują jakiś prezent, ale może to być na przykład kolejna Operacja, czyli zestaw misji.

Gabe Follower potwierdza także, że prace nad konwersją trwają. „Source 2 nie wydarzy się w tym miesiącu. Kilka dni temu potwierdzono mi, że zaakceptowano kilka nowych map” - napisał na Twitterze. Wcześniej plotkowano, że w nowej wersji zobaczymy Overpass, Italy oraz Inferno, a projekt ma zadebiutować w październiku.

Source 2 sam w sobie nie jest niczym nowym, wydany już w 2015 roku i napędzający Dotę 2 czy Half-Life: Alyx. „Dajcie mi kilka milionów, to ulepszę waszą grę. Nie tylko z punktu widzenia esportu, ale także osób, które logują się rzadko i chcą po prostu pograć” - apelował niedawno Oleksandr „s1mple” Kostyliew, najlepszy gracz CS:GO na świecie, najwyraźniej także znudzony czekaniem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze