Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CS:GO - skiny, skrzynki oraz handel

Nie tylko rozgrywka.

Granie w CS:GO to nie tylko rozrywka płynąca z rywalizacji. Za każdy rozegrany mecz gracze mają szansę na otrzymanie losowego skina, bądź skrzynki.

Skiny

Skiny, to inaczej skórki, czyli nakładka graficzna, modyfikująca wygląd danego ekwipunku. Nie wpływa ona na jakość broni, nadaje jej jedynie wartość estetyczną. Skórki można wylosować w pięciu różnych jakościach:

  • Fabrycznie nowa
  • Lekko używana
  • Przetestowana w boju
  • Ślady używania
  • Zaprawiona w walkach

Określają one stan wizualny danego skina. Raz wylosowana skórka o jakości np. „Lekko używana” nie stanie się lepsza, lub gorsza podczas grania - zostaje na stale taka, jaką trafiliśmy. Wyglądów w grze nie brakuje, zaczynając od zwykłej zmiany koloru, a kończąc na skomplikowanych grafikach, ozdabiających przedmiot.

Skórek w grze nie brakuje, jest w czym wybierać

Skrzynki

Jak już zostało wspomniane, za ukończony mecz możemy otrzymać skrzynki. Te dzielą się na różne rodzaje i zawierają kilka skórek z przypisanej do siebie listy. Oznacza to zatem, że skrzynia Cienia będzie miała inną zawartość od skrzyni Falicjon. W odróżnieniu jednak od bezpośrednio zdobywanych skinów, skrzynki potrzebują kluczy, by je otworzyć i otrzymać zawartość. Te kupić można od Valve lub innych graczy.


Handel

Teraz przechodzimy do sedna całej sprawy. Chcąc bowiem zdobyć skórki, skrzynki, bądź klucze, nie musimy wydawać realnych przedmiotów. Wystarczy, że wystawimy na Rynku Steam zbędne nam rzeczy, które ktoś odkupi, zasilając tym samym nasz portfel (Valve pobiera przy tym 30% zysków dla siebie). Dzięki tam zdobytej gotówce możemy nabyć co chcemy ze sklepiku gry, lub od innych użytkowników. Jakby tego było mało, zawsze możemy zwyczajnie wymieniać się z innymi za przedmioty, jeśli nie chcemy używać pieniędzy.


Spis treści: CS:GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Następnie: CS:GO - broń: rodzaje, opis i porady


Handel w CS:GO kwitnie. Na Rynku nie brakuje skrzynek, kluczy, czy skinów, stąd nie problem jest znaleźć to, czego się potrzebuje. Mając odpowiednio dużo szczęścia (trafiając na rzadką skórkę w stanie fabrycznym) można nawet zarobić!

Wartość niektórych przedmiotów liczona jest w setkach euro. Część osób unika transakcji przez Rynek i wystawia rzeczy na serwisach aukcyjnych. Warto przy tym pamiętać, że taki sposób wymiany jest niezgodny z regulaminem Steam. Ponadto w łatwy sposób można zostać oszukanym, w końcu taki handel nie jest autoryzowany.

Uwaga, do korzystania z Rynku potrzebna jest aplikacja na telefon, w innym wypadku transakcja musi przejść 14-dniowy czas oczekiwania.

Komentarze