Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 zapowiedziane. Premiera w 2020 roku

Drzewka talentów i czytelny interfejs.

Przedstawiciele Paradox Interactive zapowiedzieli Crusader Kings 3. Produkcja ma ukazać się w 2020 roku, choć główny projektant zaznaczył, że data ta nie jest ostateczna.

Twórcy zapewniają, że gra ma rozbudować podstawowe mechaniki, takie jak dyplomacja czy spiskowanie. Jednocześnie - dzięki lepiej zaprojektowanemu interfejsowi - tytuł ma być nieco bardziej przystępny dla nowicjuszy.

Paradox chce jeszcze bardziej podkreślić aspekt RPG i odgrywania roli oraz kształtowania własnego królestwa. Możliwe będzie nawet wprowadzanie zmian w doktrynach katolickich - dziennikarze RPS przywołują przykład dozwolonego przez Watykan kanibalizmu w jednej z prezentowanych mediom rozgrywek.

Pojawi się też prawdziwe drzewko talentów naszego władcy, które w bardziej czytelny sposób przedstawi jego umiejętności oraz cechy. Szczegóły na temat zawartości nie są jeszcze znane, ale niektóre elementy z DLC do Crusader Kings 2 znajdą się już w podstawowej wersji CK3 - choćby data startowa kampanii w 867 roku z dodatku Old Gods.

Pierwsze spojrzenie na mapę

Crusader Kings nie jest typową strategią. Głównym elementem gry jest kreowanie naszego władcy i jego następców, polityczne intrygi, podejmowanie decyzji. Są też oczywiście działania militarne, wojny czy tłumienie rebelii.

Następnie: Od Assassin's Creed Unity do Minecrafta i No Man's Sky - wizualne porównanie wielkości światów

Tagi
O autorze
Komentarze