Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 - lifestyle: Martial

Wojenny styl życia.

Wojna jest ważna w Crusader Kings 3 i jeśli chcemy się na niej skupić, to nie sposób zignorować Lifestyle (styl życia) nazwany Martial.

Po wybraniu trybu życia na początku wybierz odpowiedni Focus z trzech dostępnych: Strategy Focus skupia się na bitwach, Autority Focus na budowaniu pozycji rządzącego twardą ręką władcy, a Chivalry Focus na pojedynkach i wykorzystaniu rycerzy.

Na początku gry możesz czasem mieć automatycznie przydzielony punkt (czy kilka) do jakiegoś drzewka perków, jeśli postać ma dobre cechy związane z jakąś specjalizacją. Pierwszy punkt do wydania zdobywasz zazwyczaj po kilkunastu miesiącach. Punkty wydajesz na perki w trzech kategoriach.

  • Strategist (1). To najbardziej oczywiste drzewko talentów. Perki z tej kategorii wzmacniają twoje wojska, zwiększają szybkość czy pozwalają przyspieszać oblężenia. Jeśli planujesz być militarną potęgą, to dobry wybór.
  • Overseer (2). To drzewko z kolei pozwala skupić się na własnym państwie i dążeniu do absolutnej kontroli nad każdą jego częścią. Przy okazji pozwala zmusić wasali do większych podatków i oferowania większej liczby żołnierzy i oferuje możliwości lepszego dławienia buntów.
  • Gallant (3). Związane jest z eleganckimi cechami i rycerstwem. Pozwala zwiększyć liczbę rycerzy czy szansę na to, że wróg zaakceptuje nasze warunki pokoju. Ułatwia też wpływanie na cudze opinie na swój temat i pozwala łatwiej zawiązać małżeńśtwa.

Jak widać, specjalizacja Martial pozwala skupić się na różnych aspektach związanych z ogólnie pojętą władczością. Najbardziej skorzystają na niej jednak władcy dążący do twardych rządów.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - lifestyle: Diplomacy

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - lifestyle: Stewardship

Komentarze