Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 - jak zdobyć wasalów

Pozyskiwanie nowych wasalów, korzyści.

Posiadanie wasalów w Crusader Kings 3 to konieczność - bez nich nie będziesz w stanie wystawiać większych armii, za ich sprawą też generujesz większą część swojego złota. W tym rozdziale przedstawiamy jak pozyskać nowych wasalów.

By pozyskać wasala, kliknij na dowolny teren (1) rządzony przez władcę, który nie jest jeszcze twoim wasalem. Otworzy to okno z lewej strony ekranu. Kliknij tam na podobiznę władcy (2) prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Offer Vassalage (3).

Otworzy to niewielkie okienko, w którym znajdziesz informacje o tym, że dana osoba zostanie twoim wasalem (4), jeśli oczywiście zaakceptuje twoje żądanie. To, czy zostanie ono zaakceptowane zależy od waszych relacji i będzie widoczne w tym oknie. Jeśli najedziesz na pole u dołu okna (5), wyświetlą się szczegółowe informacje.

Znajdziesz tam rzeczy, które wpływają na wasze relacje (6) - te które polepszają wasze kontakty (oznaczone na zielono), jak i te, które je pogarszają (czerwone). Jeśli wasze stosunki są pozytywne, czyli wartość wynosi powyżej 0 i jest zabarwiona na zielono, będziesz musiał tylko kliknąć na przycisk Offer Vassalage (7), a po krótkiej chwili otrzymasz informację, że dany władca stał się twoim wasalem.

Jeśli jednak wartość jest negatywna, trzeba będzie poprawić relacje. Jeżeli miałeś z jakąś postacią konflikt wojenny, nie masz co w najbliższym czasie liczyć na akceptację na wasala - nawet jeśli będzie on miał ogólną wartość relacji z tobą na poziomie +100, w dalszym ciągu nie zgodzi się na to stanowisko.

Następnie: Crusader Kings 3 - korzyści posiadania wasalów

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Komentarze