Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Creepypasta stanie się filmem. Powstaje horror „The Backrooms”

Reżyserem 17-latek.

Powstanie pełnometrażowy horror bazujący na serii filmów na YouTube zatytułowanych The Backrooms. Cykl ten oparto na popularnej w ostatnich latach creepypaście o tej samej nazwie.

Creepypasta mówi o tym, że jeśli ktoś nie jest ostrożny, może przez przypadek przeniknąć przez ścianę (trochę jak bug w grach wideo) i znaleźć się właśnie w miejscu zwanym The Backrooms. To nieskończony labirynt korytarzy pochodzących niejako z budynku biurowego. W zakamarkach tego dziwnego miejsca czają się podobno potwory, więc należy być cicho.

Tę creepypastę oparto na pewnym internetowym fenomenie zwanym liminal spaces. To zdjęcia i nagrania miejsc, które normalnie kojarzone są z obecnością ludzi, ale kiedy są opustoszałe, wywołują nieprzyjemne uczucie dyskomfortu. Przykładem takich lokacji są np. opuszczone korytarze szkół, place zabaw bez dzieci czy centra handlowe bez żywej duszy wokół. Wymyślone przez internautów nieskończone korytarze biurowca są właśnie doskonałym przedstawicielem liminal space.

Wróćmy jednak do filmu. Jak informuje Polygon, produkcją zajmują się firmy A24 i Atomic Monster. Reżyserem zostaje natomiast... 17-letni Kane Parsons, który uczęszcza jeszcze do liceum, więc projektem będzie się zajmował tylko podczas dłuższych przerw od nauki.

Wybór nazwiska nie jest jednak przypadkowy - a właściwie nie mógł być inny. To właśnie Parsons reżyseruje wspomnianą serię The Backrooms na YouTube. Pierwsza część cyklu (umieszczona powyżej) ukazała się na początku 2022 roku i do tej pory zgromadziła już ponad 100 milionów wyświetleń. Całą serię możecie obejrzeć tutaj.

Tagi
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze