Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Counter-Strike wraca jako główna dyscyplina na Intel Extreme Masters

Finał ponownie w Katowicach.

Strzelanka Counter-Strike ponownie będzie jedną z dyscyplin podczas rozgrywek Intel Extreme Masters - ogłosili organizatorzy imprezy.

ESC Gaming na IEM w 2012 roku. Fot.: HLTV.

Jeszcze w marcu 2014 roku Michał Blicharz z organizacji ESL zapewniał, że Counter-Strike: Global Offensive nie pasuje do formuły IEM, ponieważ nie przyciąga zespołów z Azji czy z Chin.

Od tego czasu produkcja Valve przeżywa jednak ogromny renesans w Europie i w Stanach Zjednoczonych, a brak drużyn z innych kontynentów najwidoczniej przestał być problemem.

Podsumowaniem tego trendu był rekordowy turniej ESL One Katowice w marcu tego roku. Imprezę organizowano właśnie na Intel Extreme Masters, ale rozgrywki Counter-Strike były osobnym turniejem, na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Tymczasem samo IEM koncentrowało się na zmaganiach League of Legends i StarCrafta 2. Teraz do tego grona powraca właśnie CS: GO.

Organizatorzy turnieju poinformowali także, że przyszłoroczne finały dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters ponownie odbędą się w katowickim Spodku. Nie powinno to być większym zaskoczeniem - radni z tego miasta przyjęli w ubiegłym roku uchwałę, wyrażającą wolę organizowania esportowych z tego cyklu aż do 2019 roku.

Warto dodać, że ostatnie zmagania Counter-Strike w ramach Intel Extreme Masters wygrali w 2012 roku Polacy ze „złotej piątki” ESC Gaming: kuben, Loord, pasha, NEO i TaZ. Teraz zespół ten - w nieco innym składzie - nosi nazwę Virtus.pro.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze