Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Common Sense kolejnym dodatkiem do Europa Universalis 4

Premiera 9 czerwca.

Studio Paradox Interactive opublikowało szczegóły na temat kolejnego dodatku do strategii Europa Universalis 4, zatytułowanego Common Sense.

Wysocy panowie i ich piki

Rozszerzenie bazuje na pamflecie politycznym „Zdrowy rozsądek”, autorstwa Thomasa Paine'a z 1776 roku, w którym argumentował on za niepodległością Stanów (jeszcze nie zjednoczonych).

Sam dodatek nie opowie o rewolucji, ale da graczom nowe narzędzia do zarządzania rozrastającym się terytorium prowadzonego kraju.

Największą zmianą jest inna mechanika budowania w prowincjach. Przestrzeń ograniczona zostanie przez rodzaj terenu i punkty rozwoju. Im więcej tych drugich, tym większe bogactwo uda się „wycisnąć” z ziemi.

Takie podejście ma sprawić, że decyzja o rozpoczęciu budowy kolejnych budynków w prowincjach będzie musiała być za każdym razem dokładnie przemyślana.

Inne zmiany to korzystanie z parlamentów w stosownych ustrojach politycznych, kościoły narodowe, buddyzm i protestantyzm w religiach, kolejne opcje dla krajów-marionetek czy rangi rządowe.

Dodatek Common Sense ukaże się 9 czerwca.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze