Najnowsze komentarze

Kamaz

2 godzin(y) temu

Jeden z niewielu dodatków, które kupię na premierę. Pełna wersję wspominam bardzo dobrze, ponad 70h zabawy w iście baśniowym świecie.

Opublikowane w Dodatek do Ghost of Tsushima zachwyca - nowe screenshoty z Wyspy Iki

xlisabat

3 godzin(y) temu

Szczerze to po filmiku nie widać tych 60 klatek. Natomiast grafika przypomina trochę Modern Warfare z 2019 (to oświetlenie), czyli w sumie powinna być szansa na 60 klatek (nawet jeśli z zacinaniem na split screenie).

Opublikowane w Tak wygląda Halo Infinite na Xbox One. Pierwszy gameplay ze starszej konsoli

ghoste21

3 godzin(y) temu

Moje id zapraszajcie 4102 8921 9035 Git poradnik!

Opublikowane w Wiedźmin Pogromca Potworów - poradnik i najlepsze porady

enteriusz

3 godzin(y) temu

Biorąc pod uwagę jak bardzo grzeją się takie dyski, wersja bez radiatora nie ma sensu dla konsoli, w której nie idzie zamontować alternatywnego chłodzenia dysków.

Opublikowane w Seagate potwierdza - FireCuda 530 to pierwsze dyski SSD kompatybilne z PS5. 4TB za 3600 zł

Emisariusz

6 godzin(y) temu

I to jest właściwe podejście - nikt nikogo nie zmusza do posiadania konkretnego sprzętu. Nawet niech te gry mają roczne opóźnienie żeby fanboye za bardzo nie płakały ;)

Opublikowane w Szef PlayStation precyzuje: studio Nixxes zajmie się konwersjami PC

xlisabat

6 godzin(y) temu

@Mateusz_Zdanowicz No właśnie ten wstęp jest dla kontekstu i o ten kontekst się rozbija, bo skoro "nie ma krzty krytyki białych mężczyzn" to czemu ci "biali mężczyźni" się tam pojawili? Kto próbuje co osiągnąć przed ławą przysięgłych, przywołując anegdoty o przychodzących na kacu do pracy mężczyznach i molestowanych przez nich kobietach? Jak ma się do dalszych, otwartych żądań, aby prywatna firma dostosowała się do narzuconych przez stan Kalifornia wytycznych na temat "dajwersjiti" w procesie rekrutacji nowych pracowników?

Natomiast z kontekstu Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś ofiarą marksistów kulturowych i przyjmujesz ich hasła jako coś oczywistego oraz uważasz, że samo ich używanie świadczy o moralnej wyższości. Otóż nie, bo w gadaniu o "klubie dla facetów" nie ma nic wzniosłego, czy nawet sensownego - pod jakimkolwiek kątem byśmy na to patrzyli.

Po pierwsze wniosek, że skoro kobiety stanowią połowę społeczeństwa, to stanowią również połowę odbiorców gier Activision to nieprawda. Kobiety grają, ale najczęściej w gierki mobilne, a nie Call of Duty czy Diablo. Osobiście bardzo długo wkręcałem moją żonę w CoDa i Diablo, ale miażdżąca większość moich znajomych nie miała tyle szczęścia i niestety, pomimo najszczerszych chęci ich kobiety nie podzielają ich hobby.

Po drugie, skoro już moja żona zagra ze mną od czasu do czasu w CoDa czy Diablo to znaczy, że w naszym gospodarstwie domowym połowa odbiorców CoDa czy Diablo to kobiety? No nie do końca, ale przyjmijmy, że tak. Otóż skąd wniosek, że w ekipach robiących te gry musi być analogiczna reprezentacja? Czy jak czasem pójdę z żoną do pedicurzystki wyciąć wrastające pazury, to znaczy, że połowę ekipy w salonach pedicure mają stanowić mężczyźni? To przecież nie ma sensu, a całe to pierdolamento o "diwersjiti" właśnie się do tego sprowadza. Nikt nie bierze pod uwagę, że jeśli kobiety wykonują tą samą (bądź lepszą) pracę za mniejsze pieniądze (bo na tym opierają się zarzuty w pozwie), to nie ma bata, aby nastawione na zysk korpo pokroju Activision celowo ograniczało ich zatrudnienie do 20% - ewidentnie logika jest tutaj mniej ważna od emocji, na których żerują socjaliści i tym podobni.

No i wreszcie, bardzo fajnie że śmieszy Cię dyskryminacja białych mężczyzn - w końcu jest to ta grupa społeczna, z której można szydzić do woli i której nie należy się jakakolwiek ochrona. Bardzo fajnie się składa, że (zapewne) sam przynależysz do tej grupy, bo w ten sposób pokazujesz, jak bardzo jesteś postępowy (dokładnie tak, jak dzieci bogatych mieszczan stanowiący trzon wcześniejszych ruchów komunistycznych). Mam jednak złe wieści, bo w zdegenerowanym systemie amerykańskim najbardziej dyskryminuje się mężczyzn żółtych. Osobiście cieszę się, że mieszkam w kraju, gdzie mogę se zatrudniać kogo chce i nikt mi nie wypomina koloru skóry, posiadania siusiaka i tego, w kogo go wkładam. Mam nadzieję, że tak zostanie jak najdłużej. Wracam do pracy.

Opublikowane w Pracownicy Blizzarda zorganizują dziś protest przed siedzibą studia

Mateusz_Zdanowicz

9 godzin(y) temu

@xlisabat Większej hiperboli dawno nie widziałem, dzięki za to. Natomiast jeśli naprawdę przeczytasz wstęp tego pozwu, to zobaczysz, że to tylko OPIS dla kontekstu i nie ma tam krzty krytyki "białych mężczyzn". Ale rozumiem, że kiedy są jakieś problemy z dyskryminacją mniejszości, to zawsze, zawsze, zaaawsze musimy robić ofiary z siebie. I cyk, już nie trzeba rozmawiać o kulturze "klubu dla facetów" w gamingu czy molestowaniu.

Niesamowicie zabawne, jak z twojego opisu wynika, że w XXI wieku naprawdę najgorzej jest być białym mężczyzną. Tak bardzo pod górkę, ałć. Już nie mogę, tak ciężko.

Opublikowane w Pracownicy Blizzarda zorganizują dziś protest przed siedzibą studia

adamklobukowski

9 godzin(y) temu

Przestańcie powtarzać bzdury. Limity dotyczą tylko czasu IDLE, kiedy komputer aktywnie nie pracuje. Jak sobie grasz może ciągnąć do woli. Dodatkowo, tak obrazowo mówiąc, limity są tym wyższe im bardziej komputer jest gamingowym.

Opublikowane w Mocne komputery gamingowe nie dla Kalifornii - chodzi o zbyt duży pobór prądu

xlisabat

12 godzin(y) temu

@Mateusz_Zdanowicz Gdy ktoś na wstępie wyjeżdża z kwestiami rasowymi to dla mnie automatycznie rzutuje to na odbiór całości, bo w tym konkretnym miejscu ujawnia się sposób myślenia tej osoby i to, jakie faktycznie zamierzenia nią powodują.

No więc mamy tutaj na wstępie postmarksistowskie podzielenie ludzi na klasy, z klasami uprzywilejowanymi i klasami poszkodowanymi. Tak jak bolszewicy zwalczali burżuazję i kułaków, oraz tak jak naziści zwalczali żydów (z małej oraz dużej litery), tak obecnie amerykańscy "liberałowie" zwalczają tych mitycznych "białych mężczyzn" w imię "sprawiedliwości społecznej". Jeszcze moje pokolenie uczono, że już samo podnoszenie kwesti rasowych w ocenie człowieka jest oznaką rasizmu, a już obecnie odbywa się walka, aby w amerykańskich szkołach uczyć dzieci "critical race theory", które już bez skrępowania jest przełożeniem na warunki amerykańskie tej samej ideologii, która napędzała komunistów i niemieckich narodowych socjalistów. Gdy tacy ludzie oskarżają kogoś o cokolwiek, to moralnym obowiązkiem każdego myślącego człowieka jest zachować sceptycyzm.

Ludzie, którym w obecnej Kaliforni przeszkadza, że jakaś firma znajduje się w rękach "białych mężczyzn" to ten sam typ, który w Trzeciej Rzeszy odbierałby firmy z rąk żydowskich.

Opublikowane w Pracownicy Blizzarda zorganizują dziś protest przed siedzibą studia

Mateusz_Zdanowicz

16 godzin(y) temu

@xlisabat To tylko część treści wstępu, więc na tym się skupiajmy, masz rację, nie na tych wszystkich przykładach molestowania i mobbingu.

A "Upadek" to kwestia interpretacji. Samo zwracanie uwagi, że w multikulturowym społeczeństwie, w którym ludzie różnych narodowości pracują w branży, a CEO to zawsze biali, nie jest wcale jakimś "pierdolamento".

Opublikowane w Pracownicy Blizzarda zorganizują dziś protest przed siedzibą studia

Imperator360

17 godzin(y) temu

jak series s sprzedaje się lepiej jak od premiery zalegają na pólkach a series x dopiero się unormowało bo ciągle brakowało. series s kilka dni po premierze wchodziłem i ściągałem z pólki w kazdym markecie

Opublikowane w Xbox Series X i S to najszybciej sprzedające się konsole Microsoftu

dziablo

20 godzin(y) temu

@MarcePan bardziej przekletej osoby od ciebie chyba tu nie ma. w co drugim swoim poscie nazywasz kogos glupim, a sam czesto pieprzysz glupoty. Faktycznie straszna klatwa

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

DzikiChrzan

23 godzin(y) temu

@Arczi27 Jeśli takie coś cię uraża to twoja sprawa, mi szkoda czasu na takie pierdoły.

Tak samo nie zdziwiłbym się gdyby np. lekarze czy chirurdzy mówili między sobą o pacjentach "worki mięsa". Nie rusza mnie to. (:

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

Arczi27

23 godzin(y) temu

@DzikiChrzan „nie ma czegoś takiego, jak gracze” Otóż jest coś takiego i na dodatek jest to całkiem spora grupa, która mogła poczuć się urażona tymi słowami. Rozumiem, że jest to przekaz dla twórców, ale mogła użyć innych słów, żeby nie podpaść tzw. hardkorowym graczom.

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

DzikiChrzan

24 godzin(y) temu

@Arczi27 Nah, dlaczego tak uważasz? To by było idiotyczne ze strony EA, gdyby
> dyskryminuje osoby uważające się za graczy, twierdząc, że nie istnieją

Ja tego tak nie odebrałem. Jak wspomniałem, moim zdaniem nie zmieniają definicję a rozszerzają ją żeby z nowym podejściem móc zarobić na większej grupie odbiorców.
Zresztą dosłownie:
> Jak dodaje, osoby chcące dotrzeć do konsumentów w sferze interaktywnej rozgrywki będą musiały szybko zrozumieć, że „nie ma czegoś takiego, jak gracze”
**osoby chcące dotrzeć do konsumentów**
To nie jest przekaz do graczy. Standardowo, tytuł na Eurogamer'rze jest clickbaitem. Sama treść jej wypowiedzi odnosi się do osób, które chcą zarobić - na graczach i nie tylko właśnie.

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

Ewa2210

24 godzin(y) temu

Możliwość budowy stawu nie jest za sprawą nowego dodatku, gdyż sugerowałoby to że jest to możliwe tylko gdy posiadamy ten dodatek. Budowa stawu jest dostępna po aktualizacji podstawowej wersji gry i to jeszcze przed premierą nowego dodatku.

Opublikowane w Gracze podtapiają swoje domy w The Sims 4

enteriusz

1 dzień temu

A ja chcę pieprzone, obiecane updaty na nowe konsole. Gra na XSX jest po prostu brzydka, rozmyta.

Opublikowane w Cyberpunk 2077 - gracze chcą DLC z Prorokiem Garrym

xlisabat

1 dzień temu

Z jednej strony są historie o pracownicy Blizzarda, która popełniła samobójstwo bo została zmolestowana przez szefa i to brzmi poważnie, ale treść pozwu, który trafił do sądu to jakaś masakra: już we wstępie narzekanie na "białych mężczyzn" i tym podobne pierdolamento doprowadzające obecnie amerykańskie społeczeństwo do upadku.

Opublikowane w Pracownicy Blizzarda zorganizują dziś protest przed siedzibą studia

Arczi27

1 dzień temu

@DzikiChrzan Ok, tylko dlaczego dyskryminuje osoby uważające się za graczy, twierdząc, że nie istnieją? Rozumiem, że jak jakaś część społeczeństwa gra casualowo to osoby które gry uważają za swoją pasję już przestają istnieć? Gdyby ktoś tak powiedział o osobach trans czy o innym kolorze skóry byłaby afera, że hej.

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

Arczi27

1 dzień temu

"...nie ma czegoś takiego, jak gracze" "McCarthy cytuje dane, według których zaledwie 14 procent osób korzystających z interaktywnej rozgrywki określa siebie jako „gracza”." Czyli jawnie dyskryminuje osoby uważające się za graczy, twierdząc, że nie istnieją? Jednocześnie mówi o mniejszościach seksualnych i BLM? Mam jedno określenie na tę osobę, ale nie wypada go publicznie wypowiedzieć.

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

Kamaz

1 dzień temu

Jedna z lepszych kampanii reklaomwych gier. O tytule wiemy tylko tyle na co wyjdzie i jaki ma tytuł, a na forach tematy o Abandoned są popularniejsze od tegorocznego E3.

Opublikowane w Abandoned nie przestaje zaskakiwać - tym razem rozbudza nadzieje fanów Metal Gear Solid

DzikiChrzan

1 dzień temu

@dziablo Moim zdaniem to jest właśnie główny problem - definicja gracza.
Jasne, semantycznie można powiedzieć - grasz w jakąś grę, jesteś graczem.
Ale myślę, że EA chodzi o to w drugą stronę - skoro moja dziewczyna by nie powiedziała o sobie, że jest graczem, to EA nigdy by nie trafiło do niej z przekazem kierownym "dla graczy". Jeżeli rozszerzą sobie definicję swojej potencjalnej klienteli (bo chodzi o "doświadczenie"), mają większe pole do popisu.

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

dziablo

1 dzień temu

@DzikiChrzan Hej, trochę sie pogubiłem, jaka jest twoja definicja gracza? Twoja dziewczyna gra w jedną grę 0.5h dziennie. Brzmi jakby była graczem tylko, że casualem. Pełno graczy gra w jedną grę w szczególności niektórzy gracze mmo (np. w world of warcraft). Ile kto gra dziennie też nie wydaje mi się, żeby definiowało czy ktoś jest graczem.
Pozdro

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

DzikiChrzan

1 dzień temu

Możecie się pieklić, ale ma rację.
Moja dziewczyna gra już jakiś ~rok w Animal Crossing Pocket Mobile. Poświęca tej grze ~0.5h dziennie. Nie gra w nic innego. Nie wydała na grę ani złotówki (bo jej zabraniam :D), chociaż czasami o tym głośno myślała parę razy.
Czy jest graczem? Czy sama by siebie nazwała graczem (graczką)? Oczywiście że nie.
Czy wydawca ma szansę zarobić na niej pieniądze? Tak. Zresztą prawdopodobnie i tak zarabia na niej przez sprzedarz jakichś danych + reklamy.

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

okarin

1 dzień temu

Tak, dokładnie! A lootboxy to tylko "mechanizmy niespodzianki"! Good job, EA!

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

Jirzi

2 dni temu

@Haz3L Jeszcze zapomniałeś, że jak w rpg'ach łazisz npckom po domach i otwierasz skrzynki to jest to LMB, czy jakoś tak. iks De

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

Haz3L

2 dni temu

@Czekolada
-wystrój wnętrz - simsy
-różne ruchy i akcje społeczne - gry mmo

No chyba, że jesteś homofobem/rasistą i zapiekło xD

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

Czekolada

2 dni temu

McCarthy dołączyła do Electronic Arts w ubiegłym roku
Przez rozgrywkę możemy wchodzić w interakcje już z niemal wszystkim: od zainteresowań w stylu wystroju wnętrz, przez ruch Black Lives Matter, do eksplorowania własnej identyfikacji seksualnej
Chyba jej się branże pomyliły

Opublikowane w Electronic Arts: określenie "gracz" jest przestarzałe

Dan2510

2 dni temu

@Ja007 Czyli komunizm. I korona faszyzm

Opublikowane w Mocne komputery gamingowe nie dla Kalifornii - chodzi o zbyt duży pobór prądu

Ja007

2 dni temu

@Emisariusz Kalifornii bliżej do UE niż do Teksasu.

Opublikowane w Mocne komputery gamingowe nie dla Kalifornii - chodzi o zbyt duży pobór prądu

Emisariusz

2 dni temu

Widzę że zielony komunizm to nie tylko domena Unii Europejskiej 😅

Opublikowane w Mocne komputery gamingowe nie dla Kalifornii - chodzi o zbyt duży pobór prądu

Czekolada

2 dni temu

Kalifornia lepiej niech się zajmie jedną z dwóch nieudolnych firm energetycznych,która to potrafi odciąć dużą część stanu przez swoją niekompetencję Prawda już wyszła na jaw ale oczywiście zamiast zrobić ciężką robotę i zreformować dostawcę energii elektrycznej lepiej zmusić kowalskich do zaciskania pasa ;)

Opublikowane w Mocne komputery gamingowe nie dla Kalifornii - chodzi o zbyt duży pobór prądu

Ja007

2 dni temu

Niedługo zakażą wszystkiego. Oczywiście zwykłym ludziom bo tylko oni muszą dbać o ekologię.

Opublikowane w Mocne komputery gamingowe nie dla Kalifornii - chodzi o zbyt duży pobór prądu

Frogens

2 dni temu

No to fajnie tam mają/mieli!

Opublikowane w Prace nad World of Warcraft "praktycznie stanęły" - przez pozew sądowy

kapitanbudapren

2 dni temu

Gratulacje, ładna babeczka :)

Opublikowane w Fanka Wiedźmina zdobyła złoty medal na Olimpiadzie w Tokio

Czekolada

3 dni temu

Głos zabrali już byli szefowie, lecz ich reakcje wywołały wyłącznie kolejną falę krytyki
Bo kłamali :) Oni wiedzieli co się działo z blizzardem a teraz zgrywają naiwnych idiotów

Opublikowane w Prace nad World of Warcraft "praktycznie stanęły" - przez pozew sądowy

Taryf

3 dni temu

W zasadzie czemu to "recenzje nie na temat"?
Przecież odnoszą się do zawartości gry a nie np. wypowiedzi jakiegoś developera.

Opublikowane w Sceny z "samookaleczaniem" usunięte z Superhot VR. Gracze zareagowali złością

Jirzi

3 dni temu

@Dandzialf To nie jest żadna nextgenowa aktualizacja tylko zdjęcie limitera na 30fps i podbicie rozdziałki w trybie wysokiej rozdzielczości. Gra dalej uruchamia się we wstecznej kompatybilności (PS5, na X to nie wiem). Gdyby to była łatka do natywnej wersji, PS5 otrzymała by osobny zestaw trofeów.

Opublikowane w Shadow of the Tomb Raider z next-genową aktualizacją na PS5 i Xbox Series X/S

Ja007

3 dni temu

@Przemek_Wantuchowicz
Widziałem właśnie tę grafikę z zawartością droższej wersji. Ona sugeruje jakby specjaliści byli w season pass. Ale nie pokrywa się to z tym, co mówili przedstawiciele EA.

Do tego nowe postaci w CoD nie wnosiły nic do rozgrywki. Nie posiadały one specjalnych zdolności nie licząc animacji wykończenia zabójstwa walką wręcz.

Ale zobaczymy, bo nie do końca jest to jasne.

Opublikowane w Battlefield 2042 - poznaliśmy zawartość aktualizacji sezonowych?

misawcz

3 dni temu

@Przemek_Wantuchowicz Wydaje mi się, że specjaliści nie będą płatni. Tylko kosmetyka.
"Confirmed at the Battlefield 2042 “Battlefield Briefing” on official Twitch today, the main designers Games have confirmed that the new maps and specialists Battlefield 2042 would cost nothing to prevent a division of the player base".
Miejmy nadzieję, że się to potwierdzi i mapy, bronie i specjaliści będą dla wszystkich.

Opublikowane w Battlefield 2042 - poznaliśmy zawartość aktualizacji sezonowych?

@Ja007 Specjalne, droższe wersje gry dają dostęp do Przepustki 1. roku, w której jest właśnie kilku sezonowych Specjalistów, więc raczej nie będą za darmo. W Call of Duty jest tak, że za kupno karnetu otrzymujemy w prezencie postać - przypuszczam, że tu będzie tak samo.

Opublikowane w Battlefield 2042 - poznaliśmy zawartość aktualizacji sezonowych?

Butelka

3 dni temu

Zawsze przed siebie... Żarcik ;-)
A tak poważnie, zo można zawsze sprawdzić moc "pocisku". Zapraszam do znajomych i wymiany paczek. Moje ID 1028 6012 8459

Opublikowane w Wiedźmin Pogromca Potworów - petardy: jak rzucać, rodzaje

Butelka

3 dni temu

Pytanie czy można grać bez GPS? Tak ;-)
Wymienię się paczkami . Może je ID 1028 6012 8459

Opublikowane w Wiedźmin Pogromca Potworów bez internetu - czy można grać

Butelka

3 dni temu

Całkiem, całkiem, przyda się. Zapraszam do wymiany paczek. Moje ID 1028 6012 8459

Opublikowane w Wiedźmin Pogromca Potworów - eliksiry: rodzaje i zastosowanie

ultra-Scorp

4 dni temu

@Dilon jesli np po 3 latach wrzuca nowe miasto to ok, ale niech w parze z tym idzie takze zawartosc single.

Opublikowane w GTA 6 może być ostatnią odsłoną serii - uważa znany leaker i dziennikarz

andrew666

4 dni temu

@Sasek Ale to przecież od lat jest już gra usługa.

Opublikowane w GTA 6 może być ostatnią odsłoną serii - uważa znany leaker i dziennikarz

dominikkozak

4 dni temu

No a teraz do LG telewizorka dostaje się słuchawki gratis

Opublikowane w LG OLED C1 i G1 Gallery - przyszłościowe telewizory dla wymagających graczy

dziablo

5 dni temu

@Kurzor ciężko odpisać na serio na buraczane pytanie, no ale tak idą bo czemu niby nie.

Opublikowane w Gracze protestują w World of Warcraft przeciwko Activision Blizzard