Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Clive Sinclair zbiera pieniądze na nowy model komputera ZX Spectrum

AKTUALIZACJA: Cel osiągnięty w dwa dni.

Aktualizacja (03.12.2014): Kampania na rzecz mikrokonsoli Sinclair ZX Spectrum Vega zakończyła się sukcesem - wystarczyły dwa dni na zebranie 100 tysięcy funtów.

Pierwszy nakład, wynoszący tysiąc egzemplarzy, został już wyprzedany - podano w komunikacie. Dwa miesiące po dostarczeniu tej partii, twórcy planują jednak produkcję drugiej serii - 3 tys. sztuk.

Premiera w sklepach planowana jest na koniec przyszłego roku, w cenie około 530 zł.

*

Oryginalna wiadomość (02.12.2014): Brytyjska legenda gier wideo - Sir Clive Marles Sinclair - powrócił do branży ze zbiórką pieniędzy, starając się sfinansować nowy model komputera ZX Spectrum.

Sinclair ZX Spectrum Vega to mała konsolka-kontroler, bazująca na projekcie produktów Spectrum z lat 80, w cenie około 500 złotych. W pamięć urządzenia wbudowano tysiąc produkcji, ale przez sieć można pobrać kolejne - za darmo. Twórcy zapewniają, że gadżet uruchomi 14 tysięcy pozycji z epoki Spectrum.

Za projekt odpowiada firma Retro Computers, w której udziały posiada Sinclair. Zbiórka pieniędzy trwa w serwisie Indiegogo, a celem jest sto tysięcy funtów na produkcję pierwszego tysiąca egzemplarzy i pokrycie kosztów działalności.

Prawa własności intelektualnych posiada firma Sky In-Home Service, należąca do medialnego giganta British Sky. Spectrum Vega powstaje na licencji.

Retro Computers stara się wynegocjować w umowie, by część zysków ze sprzedaży oprogramowania trafiło na cele charytatywne.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze