Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Civilization z akcją w piekle. Zapowiedziano Solium Infernum

Mroczna strategia.

Solium Infernum to nowy projekt studia League of Geeks, odpowiedzialnego za cenione Armello. Otrzymamy turową strategię w stylu Civilization, ale z akcją umieszczoną... w piekle.

Premiera w przyszłym roku na PC. Bardziej doświadczeni gracze mogą pamiętać, że Solium Infernum ukazało się już w 2009 roku, oferując podobne założenia. Mowa o restarcie marki, z całkiem nową kampanią fabularną dla pojedynczego gracza i asymetrycznymi rozgrywkami sieciowymi.

Do tego oczywiście współczesna oprawa graficzna oraz interfejs. Pewną innowacją w grze jest fakt, że wszystkie strony konfliktu wykonują posunięcia w tym samym czasie i dopiero po zakończeniu tury widzimy, jakie mają efekty.

Celem jest zajęcie miejsca na Piekielnym Tronie i przejęcie kontrolę nad zaświatami. W tym celu skorzystamy nie tylko z wojska, ale także z systemów politycznych, szpiegostwa, dyplomacji i zdrady. Twórcy szykują osiem frakcji, a wspomniana struktura tur nada się świetnie choćby do bardzo długich potyczek sieciowych, w których gramy zaledwie kilka minut dziennie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze