Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

City Interactive stworzy strzelaninę na konsole nowej generacji

Grę zaprojektuje studio w Bydgoszczy.

Wkrótce po zakończeniu produkcji gry Alien Fear, bydgoskie studio firmy City Interactive rozpocznie prace nad następną grą akcji. Strzelanina ukaże się na konsolach nowej generacji, Sony i Microsoftu - poinformowała w komunikacie notowana na warszawskiej giełdzie spółka.

„Decyzja o rozpoczęciu prac nad pionierskim projektem jest naturalną konsekwencją polityki producenckiej i wydawniczej firmy. City Interactive, od dawna specjalizujące się w bestsellerowych grach typu FPS, zamierza dostarczyć pierwszą strzelaninę polskiej produkcji na rynek nowych konsol” - czytamy w oficjalnej informacji.

- Mamy młody, bardzo zdolny zespół, który jest już gotowy, by pracować nad grą przeznaczoną na konsole nowej generacji. Mamy mnóstwo pomysłów czym skusić graczy - mówi Marek Tymiński, szef City Interactive. - Cieszę się, że to właśnie ten team stał się pierwszym naszym wewnętrznym zespołem, który będzie pracował nad grą na nowe konsole.

Najbliższe plany City Interactive to premiera gry Sniper: Ghost Warrior 2, która odbędzie się 15 stycznia na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Alien Fear ukaże się tylko na konsolach - prawdopodobnie w 2013 roku.

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze