Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ciri przeżyła najgorsze zakończenie Wiedźmina 3? Fani mogli odkryć ostatni sekret gry

Jaskółka daje nadzieję.

Przeprowadzone przez fanów Wiedźmina 3 śledztwo zmienia obraz najgorszego zakończenia gry, w którym Ciri wchodzi do wieży Tor Gvalch'ca, by raz na zawsze rozprawić się z Białym Zimnem. Biorąc pod uwagę wskazówki dewelopera, być może mamy do czynienia z odkryciem ostatniego sekretu produkcji CD Projekt Red.

Podczas niedawnego streamu z okazji 20-lecia studia, Philipp Weber - projektant zadań w Wiedźminie 3 - powiedział, że istnieje sekret, którego wciąż nie odkryto. Deweloper uraczył graczy kilkoma wskazówkami:

  • Sekret leży na Krzywuchowych Moczarach;
  • Dotyczy „pewnej postaci”;
  • Ma „całkiem spore” znaczenie fabularne.

Przypomnijmy: podczas najgorszego zakończenia widzimy jak ostatnia wiedźma z Krzywuchowych Moczarów - Prządka - robi coś na stojącym przed nią stole, jednak kamera zasłania szczegóły. Potem pojawia się Geralt, a Prządka mówi, że Ciri nie żyje i że Biały Wilk wkrótce do niej dołączy. Wiedźmin zabija ostatnią Panią Lasu.

W końcowej scenie przerywnikowej dowiadujemy się, że po wejściu Ciri do wieży Tor Gvalch'ca, nigdy więcej nie widziano dziewczyny.

I tu wkracza youtuber xLetalis, „zawodowy” poszukiwacz sekretów w Wiedźminie 3. Udał się on do domu wiedźm po epilogu i na wspomnianym wcześniej stole Prządki znalazł tkaninę z naszytą na niej wieżą Tor Gvalch'ca - dokładnie tą, do której udała się Ciri i przy której widziano dziewczynę ostatni raz.

Tkanina Prządki po lewej, obrazek koncepcyjny wieży po prawej. Źródło: xLetalis na YouTube

xLetalis wysłał informację o stanie śledztwa do Philippa Webera, na co deweloper odpowiedział: „Gratuluję znaleziska! Teraz pozostaje zintepretowanie, co ta tkanina pokazuje”. Paweł Sasko (również odpowiedzialny za zadania w Dzikim Gonie), także wyraził aprobatę dla youtubera, twierdząc, że „jest już blisko”.

Gracz dokładnie przeskanował tkaninę i odkrył, że nad wieżą najprawdopodobniej unosi się na niej jaskółka. Ptak wyraźnie odlatuje od wieży w kierunku nieba, co może symbolizować wolność.

Jaskółka na tkaninie. Źródło: xLetalis na YouTube

Biorąc pod uwagę, że Ciri zwana jest między innymi Jaskółką, xLetalis i społeczność fanów Wiedźmina 3 uważają, że tkanina sugeruje, że Zirael nie zginęła, tylko wyszła ze wspomnianej wieży w Skellige.

Jeżeli najgorsze zakończenie Wiedźmina 3 faktycznie opowiada taką historię, los Geralta jest jeszcze bardziej tragiczny. Oznaczałoby to bowiem, że oddał życie, nie wiedząc, że Ciri jest - lub będzie - wolna, okłamany przez Prządkę.

Aktualnie nie wiadomo, czy właśnie to znalezisko - i tę intepretację - miał na myśli Weber. Zgodnie z podpowiedziami dewelopera, sekret znaleziono jednak na Krzywuchowych Moczarach, dotyczył jednej z postaci i ma duże znaczenie fabularne, więc wszystko wydaje się zgadzać.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze