Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CI Games w 2013 r.: rekordowa sprzedaż, ale słaby wynik Alien Rage

W tym roku zapowiedzi dwóch gier.

Polskie studio CI Games (dawniej City Interactive) zanotowało w 2013 r. „rekordowe wyniki sprzedaży”, ale głównie dzięki Sniper: Ghost Warrior 2. Druga wydana w ubiegłym roku produkcja - Alien Rage - nie osiągnęła spodziewanych rezultatów.

„Osiągnęliśmy najwyższe wyniki sprzedażowe w historii oraz istotny zysk“ - komentuje w najnowszym raporcie finansowym Marek Tymiński, prezes zarządu.

„Jednakże nie udało nam się w pełni zrealizować naszych założeń co do sprzedaży Sniper: Ghost Warrior 2. Z kolei gra Alien Rage w ogóle nie odniosła sukcesu i zmuszeni byliśmy dokonać odpisów w wysokości 8 mln zł.”

Łącznie przychody ze sprzedaży wyniosły 107 mln zł, z zyskami na poziomie niemal 30 mln zł. W 2012 roku w obu tych wartościach zanotowano straty: odpowiednio 41 mln i 20 mln zł.

Na wynik największy wpływ miał Sniper: Ghost Warrior 2 - strzelanka rozeszła się już w nakładzie przekraczającym 1,5 mln egzemplarzy. „Choć liczyliśmy na więcej” - dodaje Tymiński.

Z raportu rocznego wynika także, że cała seria Sniper osiągnęła już sprzedaż na poziomie 5 mln. CI Games „jest dumne” z takiego rezultatu. „Jednakże czujemy, że stać nas na dużo więcej. Dziś jesteśmy bardziej dojrzałą firmą, w której w ostatnim roku dokonało się wiele zmian. Chcemy rosnąć, a wzrost w naszej branży wynika z potencjału produktów, które trafiają w ręce graczy.”

„Przed nami rok dwóch dużych premier: Enemy Front oraz Lords of the Fallen. Dwa zaplanowane na ten rok tytuły to wysokiej jakości gry, które trafią zarówno do posiadaczy poprzedniej, jak i nowej generacji konsol. To one będą one miały kluczowy wpływ na wyniki 2014 roku” - zapowiada prezes zarządu.

Firma już wkrótce ma rozpocząć prace nad kolejnymi tytułami, a dwa z nich poznamy jeszcze w tym roku, zapewne na targach E3 w czerwcu.

Pomimo słabego IV kwartału roku (strata operacyjna na poziomie 13,5 mln zł), inwestorzy pozytywnie odebrali raport finansowy, a w chwili pisania wiadomości akcje na warszawskiej giełdzie drożeją o niemal 9 procent.

Premierowy zwiastun Alien Rage

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze