Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chris Avellone odszedł z Obsidian Entertainment

Po 12 latach pracy.

Chris Avellone odszedł z Obisdian Entertainment - poinformował o tym dziś na Twitterze. Był jednym z założycieli studia, które powstało w 2003 roku.

Wszyscy śledzący Avellone'a na Twitterze od razu rozpoznają jego charakterystyczne rysunki

„Oficjalnie informuję, że opuszczam Obsidian, by objąć nagle zwolnioną posadę nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią w Hogwarcie” - napisał deweloper.

„Ta pierwsza część wiadomości, to na poważnie. Dużo miłości i najlepsze życzenia dla moich współpracowników. Wszyscy są świetnymi ludźmi.”

Avellone to jeden z najbardziej znanych scenarzystów i projektantów związanych z grami RPG, szczególnie klasykami z ery silnika Infinity. Deweloper pracował między innymi nad Planescape: Torment, Incewind Dale, Knights of the Old Republic 2, Fallout: New Vegas czy Neverwinter Nights 2.

Najnowszym tytułem, który pomagał stworzyć Chris Avellone jest klasyczne Pillars of Eternity. Odpowiadał za narrację, dialogi, współpracował przy scenariuszu.

„Jeżeli chodzi o przyszłość - zajmę się nowymi projektami, ale nie mogę teraz zdradzić nic konkretnego. Życie jest krótkie, a pomysły stale się pojawiają” - napisał Avellone w krótkim oświadczeniu dla Eurogamera.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

O autorze
Komentarze