Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chiny zezwolą na sprzedaż konsol

Po ponad dekadzie ograniczeń.

Serwis internetowy dziennika Wall Street Journal donosi, że Chiny zakończą wkrótce trwającą już trzynaście lat blokadę na import sprzętu elektronicznego z zachodu, w tym konsol do gier.

Sklep z grami w Chinach

Przez lata handlowego embarga konsole sprzedawane były nielegalnie, na czarnym rynku, jednak rynek został w tym czasie opanowany przez PC i smartfony.

Siedmiu ministrów z rządu rozpoczęło rozmowy w sprawie zniesienia ograniczenia już w 2000 roku. Tłumaczono się negatywnym wpływem na młodzież, choć równocześnie bez przeszkód rozwijano w kraju sieć kafejek internetowych.

Sprzedaż konsol rozpocznie się wkrótce w specjalnej strefie wolnego handlu w Szanghaju. Podmioty zarejestrowane w tym rejonie będą mogły rozprowadzać sprzęt na terenie kraju.

W oczekiwaniu na rozwój wydarzeń, Microsoft zdążył już ogłosić, że współpracuje z BesTV przy pracach nad nowym urządzeniem do przesyłu gier i filmów na rynek azjatycki. Według nieoficjalnych informacji całość bazować będzie na technologii Xboksa, pod nazwą Bestpad.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły