Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chińscy piraci z grupy 3DM przestają łamać zabezpieczenia gier

W celach... badawczych.

Chińscy piraci z popularnej grupy 3DM zapowiadają na swoim forum dyskusyjnym, że od dzisiaj przestają starać się łamać zabezpieczenia produkcji dla pojedynczego gracza.

Postrach 3DM

„Mieliśmy właśnie wewnętrzne spotkanie. Począwszy od chińskiego nowego roku, 3DM nie przygotuje już cracka do tytułu single-player” - napisał szef grupy, kryjący się pod pseudonimem Bird Sister (dzięki, TorrentFreak).

„Cracki od innych twórców nadal będą publikowane na forum i będziemy aktywnie się nimi zajmować” - dodaje. Nie wiadomo co kryje się za zapowiedzią „zajmowania się”, ale być może mowa o usuwaniu takich programów.

Co interesujące, 3DM zdecydowało się na taki krok w celach... badawczych. Piraci chcą bowiem sprawdzić, czy po roku wygaszenia działalności wzrośnie sprzedaż oryginalnych gier.

Bardziej złośliwi obserwatorzy przyznają zapewne, że takie szczytne założenia to tylko marketingowe podejście do porażki, jaką grupa ogłosiła niedawno w starciu z zabezpieczeniami Denuvo.

Z drugiej strony, choć 3DM to na pewno jedna z większych i aktywniejszych grup w sieci, to Internet nie znosi próżni i zapewne szybko znajdą się naśladowcy.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze