Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Child of Light - nowe filmy z rozgrywki

Czarujące RPG Ubisoftu.

Czarująca gra RPG Child of Light ukaże się już 30 kwietnia. Eurogamer miał niedawno okazję zobaczyć produkcję w akcji, czego wynikiem są poniższe materiały wideo.

Tytuł powstaje na silniku UbiArt Framework, napędzającym także nowe odsłony platformówek z Raymanem w roli głównej. Całość rozgrywa się w dwóch wymiarach, a twórcy postawili na oprawę graficzną przypominającą akwarele.

Bohaterką jest księżniczka Aurora, która po powrocie do swojego królestwa odkrywa, że wszyscy mieszkańcy zostali zamienieni w kruki. Dziewczyna wyrusza więc w podróż, starając się znaleźć źródło klątwy. W grze zaimplementowano turowy system walki.

Podczas rozgrywki będziemy uczestniczyć nie tylko w starciach. Dokonamy też różnych wyborów, porozmawiamy z wieloma postaciami, odnajdziemy ukryte skarby. Będziemy mogli też zostawiać w świecie gry wiadomości, które pomogą naszym znajomym.

Tytuł określany jest jako „hołd dla japońskich gier RPG”. Platformy docelowe to PlayStations 3, PS4, X360, Xbox One, Wii U oraz PC. Poniżej pierwsze dziesięć minut produkcji oraz wywiad z twórcami, w języku angielskim.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze