Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chewbacca w trzecim dodatku do Star Wars: Battlefront

Plus: informacje o czwartym DLC.

Przedstawiciele studia DICE ujawnili nowe informacje na temat nadchodzących rozszerzeń do sieciowej strzelanki Star Wars: Battlefront.

W trakcie trwającej w Londynie imprezy Star Wars Celebration poinformowano, że w trzecim DLC - o nazwie Gwiazda Śmierci - znajdą się dwie kolejne postacie: Chewbacca oraz łowca nagród Bossk.

Do tego nowe mapy, osadzone zarówno we wnętrzu tytułowej stacji (będzie można przelecieć słynnym „korytarzem” znanym z filmów), a także w przestrzeni kosmicznej. Nie zabraknie również dodatkowych pojazdów, blasterów i gwiezdnych kart.

Rozszerzenie ukaże się we wrześniu, choć dokładna data premiery nie jest znana.

Deweloperzy ujawnili też pierwsze informacje na temat czwartego, a zarazem ostatniego DLC. Pakiet powiązany będzie z filmem „Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie”.

Szczegóły nie są znane, ale dodatek zaoferuje między innymi nową lokację w postaci planety Scarif, która zostanie przedstawione w kolejnej części sagi.

Na razie nie podano dokładnej daty premiery rozszerzenia - zatytułowanego Łotr 1: Scarif - ale dodatek zadebiutuje w okolicy premiery filmu, który na ekrany polskich kin wejdzie 15 grudnia. Posiadacze przepustki sezonowej otrzymają zestaw dwa tygodnie wcześniej.

Natomiast 20 lipca wydany zostanie darmowy tryb rozgrywki Starcia, umożliwiający walkę z botami w wariantach Atak AT-AT oraz Eskadra, bez konieczności połączenia z internetem.

Star Wars: Battlefront dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze