Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chernobylite to nowy survival horror od studia The Farm 51

Koszmary prosto z Zony.

Deweloperzy z polskiego studia The Farm 51 zaprezentowali krótki zwiastun Chernobylite, gry z gatunku survival horror zapowiedzianej jeszcze w kwietniu zeszłego roku. Wkrótce pojawi się także dłuższa zapowiedź.

Na kilkunastosekundowym materiale widzimy jedynie krótkie, mroczne ujęcia, które nie zdradzają zbyt wiele na temat produkcji. W niezbyt obszernej notce prasowej twórcy informują, że gra przedstawi wydarzenia 30 lat po wybuchu reaktora w Czarnobylu.

„Spisek, horror, przetrwanie, miłość i obsesja. To wszystko w formie nieliniowej, interaktywnej opowieści, igrającej z pojęciami prawdy i kłamstwa, rzeczywistości i fikcji, nauki i fantazji. […] Nie chodzi o to, jak stawić czoła własnym lękom. Chodzi o to, aby je przetrwać.” - czytamy na stronie gry.

Chernobylite opracowano z wykorzystaniem technologii fotogrametrii i silnika Unreal Engine 4. Fotogrametria to trójwymiarowe skanowanie lokacji, rozwijane przez studio The Farm 51 w ramach projektu Reality 51. Wcześniej zastosowaną ją w Get Even, grze FPS będącej połączeniem przygodówki i psychologicznego horroru, wydanego w 2017 roku.

Na oficjalnym koncie gry w serwisie Twitter zaprezentowano kilka ciekawych zdjęć z procesu skanowania czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Data premiery gry pozostaje nieznana.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Marta Kucharska

Contributor

Komentarze