Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chernobyl VR - premiera 1 lipca na Oculus Rift

Wersje na inne zestawy później.

Przedstawiciele polskiego studia The Farm 51 ujawnili dokładną datę premiery aplikacji Chernobyl VR Project w wydaniu na Oculus Rift. Produkcja ukaże się 1 lipca tego roku.

Wersja na urządzenie HTC Vive pojawi się we wrześniu, natomiast edycja opracowana z myślą o zestawie PlayStation VR powinna zadebiutować w październiku.

Jak podkreślają twórcy, projekt „łączy świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych”. Ma to być „pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci”.

Autorzy korzystają między innymi z technologii fotogrametrii, a także nagrywania obrazu kamerą stereoskopową w promieniu 360 stopni. Chcą w fotorealistyczny sposób przedstawić strefę dookoła Czarnobyla.

Warto zaznaczyć, że część przychodów ze sprzedaży Chernobyl VR Project zostanie przekazana fundacji zajmujących się pomocą ofiarom katastrofy w ukraińskiej elektrowni atomowej.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze