Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chcemy dać posiadaczom PC wybór - Phil Spencer o wydaniu kolekcji Halo na Steamie

Microsoft stawia na swobodę.

Wczoraj ogłoszono, że Halo: The Master Chief Collection - zestaw kilku odsłon serii - ukaże się na PC, choć nie tylko w sklepie Microsoftu, ale i na Steamie. Do decyzji odniósł się Phil Spencer, szef działu Xbox w koncernie z Redmond.

Menedżer za pośrednictwem Twittera odpowiedział na komentarz jednego z użytkowników, dotyczący przeniesienia cyklu strzelanek na komputery osobiste. W wiadomości podkreślił, że jego firma chce zagwarantować graczom swobodę.

„Zebraliśmy mnóstwo sugestii od fanów na ten temat i doceniamy cierpliwość ludzi (choć w niektórych wpisach jej nie wykazywali). Bardzo ważne jest dla nas zapewnienie posiadaczom PC wolności wyboru miejsca zakupu” - podkreśla.

Gry z serii Halo na Steamie będą wymagały posiadania konta Xbox Live

Nie jest to na razie jasne, ale wypowiedź Spencera sugeruje, że w przyszłości Microsoft na platformie Valve wyda kolejne swoje produkcje. Na razie na Steamie dostępnych jest kilka tytułów koncernu, w tym Fable Anniversary i Sunset Overdrive.

Gry wchodzące w skład Halo: The Master Chief Collection na PC nie ukażą się jednocześnie, a stopniowo. Najpierw pojawi się Halo Reach, zaś kolejne części zadebiutują w kolejności chronologicznej.

Wersje komputerowe produkcji zadziałają w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K. Nie zabraknie również sterowania przystosowanego do myszy i klawiatury, z opcją zmodyfikowania klawiszologii. Do tego szereg ustawień graficznych.

Źródło: Twitter

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze