Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Charytatywne DLC do Śródziemie: Cień Wojny będzie darmowe

Plus: nowy trailer.

Na początku września wspominaliśmy o kontrowersjach, jakie wywołało charytatywne DLC do Śródziemie: Cień Wojny. Pieniądze ze sprzedaży dodatkowego orka miały trafić do rodziny zmarłego dewelopera, lecz Warner Bros. postawiło rozdawać rozszerzenie za darmo.

Problem polegał na tym, że „drobnym drukiem” dopisano, iż zyski będą przekazywane tylko ze sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych, i to nie we wszystkich stanach.

Forthog Orc-Slayer

Przyczyną były uwarunkowania prawne, lecz dokładne ukrycie informacji pod trailerem sprawiło, że na Warner Bros. spadła fala krytyki i zarzuty mówiące o chęci zarobku na śmierci pracownika.

Teraz zmieniono więc plany. Odpowiedzialne za grę studio Monolith udostępni DLC pod tytułem Forthog Orc-Slayer za darmo, a Warner Bros. przekaże dotację na konto rodziny zmarłego.

„Choć zdecydowaliśmy się przekazać wszystkie dochody rodzinie, planowaliśmy reklamować tę inicjatywę tylko w USA (z wyjątkiem stanów, w których wyklucza to prawo). Mieliśmy nadzieję, że w ten sposób uda się legalnie zebrać jak najwięcej pieniędzy dla rodziny Forgeyów” - napisano w oświadczeniu.

Zobacz: Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja

„Nasza decyzja o nie promowaniu akcji poza USA (nawet jeśli mieliśmy przekazać pieniądze) skłoniła wielu z was do zastanawiania się, gdzie trafią te zyski. Już sama odpowiedź na to jedno pytanie mogła przekładać się na naruszenie prawa w części z 241 terytoriów, gdzie DLC było dostępne”.

Problem spotęgował następnie błędny wpis na Twitterze, według którego rodzina zmarłego miała nie dostać pieniędzy z międzynarodowej sprzedaży dodatku.

„Teraz zdajemy sobie sprawę, że próba przekazania zysków z DLC nie była najlepszym sposobem na zrealizowanie naszego celu, jakim było finansowe wsparcie rodziny i upamiętnienie Michaela Forgeya” - dodaje Warner Bros. „Szczerze przepraszamy fanów i rodzinę Forgeyów za zamieszanie”.

Jeśli o Śródziemie: Cień Wojny mowa, to twórcy przygotowali także kolejny trailer, z prezentacją następnego orczego plemienia, jakie napotkamy podczas rozgrywki.

Śródziemie: Cień Wojny debiutuje 10 października na PC, PS4 i Xbox One.

Twórcy ze studia Monolith Productions rozbudowują założenia oryginału, ale nie wprowadzają rewolucyjnych zmian w podstawach rozgrywki. Dynamiczna i efektowna walka przypominaj serię Batman Arkham, przy drobnych urozmaiceniach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze