Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt zapewnia, że nie opóźni już debiutu Cyberpunk 2077

Wersja PC jest już gotowa.
  • CD Projekt twierdzi, że Cyberpunk 2077 nie zostanie już opóźniony
  • Twórcy skupiają się na finalizowaniu gry w wersji na konsole obecnej generacji
  • Firma jest zadowolona z przedsprzedaży produkcji

Wczoraj CD Projekt niespodziewanie po raz kolejny opóźniło debiut Cyberpunk 2077 - tytuł ukaże się 10 grudnia. Teraz szefowie firmy zapewniają, że było to ostatnie przesunięcie produkcji.

- Zdajemy sobie sprawę, że już to od nas słyszeliście, ale tym razem jesteśmy blisko premiery, gra jest gotowa, można ją przejść. Chcemy poprawić jakość i pozbyć się drobnych błędów - wyjaśnił w trakcie telekonferencji z inwestorami Michał Nowakowski, członek zarządu polskiej spółki, cytowany przez PAP i Stooq.

- Ta sytuacja jest inna [niż w przypadku wcześniejszych opóźnień - red.]. Mamy gotową grę na PC i dobrze gra się w nią na konsolach nowej generacji. Finalizujemy proces dotyczący konsol obecnej generacji. Wydanie gry 19 listopada było możliwe, ale uważamy, że to, iż będziemy mieć więcej czasu pomoże nam - podkreślił Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Nowakowski zaznaczył zaś, że dotychczasowe opinie otrzymywane od testerów są pozytywne. Jak przekonuje, większość osób sprawdzających tytuł, twierdzi, że „nie grali dotąd w taką grę”.

- Z jednej strony nie jesteśmy dziś szczęśliwi, ale z drugiej jesteśmy naprawdę pewni, że mamy w rękach coś wyjątkowego. Gdy gra wyjdzie, każdy zda sobie sprawę, jak trudne było to zadanie i zobaczy, jak wspaniała jest gra. Wszystkie te gorzkie pigułki, które musieliśmy przełknąć, okażą się mało istotne w porównaniu z satysfakcją [z rozgrywki] - dodał Kiciński.

Na futurystyczne walki trzeba będzie poczekać

Kierownictwo firmy zapewnia, że jest zadowolone z obecnego poziomu przedsprzedaży produkcji, a proporcja złożonych preorderów między Cyberpunk 2077 a Wiedźminem 3 jest „satysfakcjonująca”. Ostrzeżono jednak, że opóźnienie debiutu może przełożyć się na wzrost kosztów na marketing.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze