Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt największy na polskiej giełdzie - spółka wyprzedziła PKO BP

Wysoka wycena warszawskiej firmy.

Grupa CD Projekt to obecnie największa polska spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma wyprzedziła dotychczasowego lidera - bank PKO BP.

Na zamknięcie dzisiejszej sesji wartość firmy odpowiedzialnej za serię Wiedźmin wyniosła 27,7 miliardów złotych. Natomiast kapitalizacja państwowego banku, który dotychczas zajmował pierwsze miejsce, ukształtowała się na poziomie 27,3 miliardów złotych.

Wysoka cena to efekt oczekiwań wobec Cyberpunk 2077

Warto jednocześnie zaznaczyć, że ze względu na pandemię koronawirusa, na światowych giełdach - także GPW - panuje bardzo duża zmienność. Niewykluczone więc, że w kolejnych dniach dojdzie do dynamicznych zmian w wycenie spółek i CD Projekt straci pozycję lidera.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że producenci gier są odporni na obecny kryzys - globalna kwarantanna zwiększyła zainteresowanie wirtualną rozrywką. Serwis Bankier przypomina, że indeks WIG-Games był jedynym branżowym, który w I kwartale 2020 roku utrzymał się „ponad kreską”, podczas gdy WIG20 we wspomnianym okresie stracił 30 procent.

CD Projekt sukces zawdzięcza między innymi Wiedźminowi 3

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład firmy wchodzi odpowiedzialne za Cyberpunk 2077 i serię Wiedźmin studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Źródło: Bankier.pl, Stooq

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze